Jacob Pullen je prejšnji dve sezoni igral za Mornar. Nekdanjim soigralcem je tokrat nasul 19 točk. Foto: www.alesfevzer.com

To je bila tretja zaporedna zmaga Ljubljančanov v Ligi ABA, povzpeli so se že na peto mesto. Največ točk je dosegel Jacob Pullen (19), največ skokov je zbral Zach Auguste (10), največ podaj pa je imel Luka Rupnik (7).

Keene zapustil Stožice
Marcus Keene, ki se ni izkazal na začetku sezone, tokrat ni bil več v kadru. Z vodstvom kluba se je dogovoril za sporazumno prekinitev pogodbe. Prvič je priložnost dobil Dan Duščak.

Olimpiji se ni uspelo odlepiti do odmora
Na začetku tekme je kazalo, da bo Olimpija hitro opravila z zasedbo iz Bara. Jaka Blažič je s trojko povišal na 17:8. Marko Jeremić in Vladimir Mihailović sta s trojkama ob koncu prve četrtine znižala na 24:18. Tudi v drugi četrtini so gostje držali priključek in na odmor so odšli le s šestimi točkami zaostanka (42:36).

Vladimir Mihailović je dosegel 16 točk. V nasprotju s prejšnjimi sezonami, v katerih je bil vseskozi v boju za najvišja mesta, je Mornar v to sezono krenil precej slabše, saj je na dnu lestvice z le eno zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Mornar prevzel vodstvo
Sredi tretje četrtine je Mornar z delnim izidom 10:1 prevzel vodstvo (50:53). Ljubljančanom met ni stekel, izgubili so nekaj žog, a po 30 minutah so imeli vseeno dve točki prednosti (56:54).

Izjemna obramba zmajev v zadnji četrtini
Na začetku zadnje četrtine so se zmaji razleteli po parketu. Najprej je bil izza črte natančen Rupnik, nato pa še Edo Murić. Obramba je bila odlična. Mornar je v osmih minutah dosegel le eno točko. Z delnim izidom 16:1 so izbranci Jurice Golemca prišli do odločilne prednosti. Po polaganju Muriča je na semaforju pisalo 74:55. Nemanja Gordić je dosegel vseh pet točk Mornarja v zadnji četrtini.

Golemac zelo zadovoljen z moštveno predstavo
"Za nami je zahtevna tekma. Po odigranih dveh podaljških na sredini tekmi proti Ulmu so se fantje na tej tekmi res izkazali. Garali so en za drugega in prikazali odlično igro v obrambi, na sploh pa lepo moštveno predstavo. Vsi so pripomogli k tej zmagi, kar me veseli," je poudaril trener Golemac.

V sredo zahtevno gostovanje v Podgorici
Za Cedevito Olimpijo je bila to zadnja domača preizkušnja v novembru. Naslednjo tekmo bo igrala v Evropskem pokalu v sredo v Podgorici, v Ligi ABA pa jo v 9. krogu čaka Mega. Konec meseca sledi reprezentančni premor, nato pa na začetku decembra v Stožice prideta Zadar in Virtus Bologna.