20-letni Lovro Gnjidić je v 17 minutah igre dosegel 10 točk (vse v prvem polčasu), Krkin ostrostrelec Rok Stipčević v dobrih 36 minutah le devet. Zadel je le enega od sedmih metov za tri točke. Foto: Cibona/Mihal Jacić

7. krog jadranskega tekmovanja je bil hitro odločen. Krka (začetna peterka: Stipčević, Kosi, Škedelj, Lapornik in Macura) brez Špana, Stavrova in Stergarja ni bila konkurenčna, Američana Gibbs in French pa sta na tekmo prišla brez treninga. Le T. J. Gibbs je bil s 15 točkami dvomesten. Krka je izgubila 19 žog, v prvem polčasu je pozabila na skok za odbito žogo (18:6 v korist Cibone).

Cibona zelo natančna
Cibona je takoj zagospodarila na parketu, po petih minutah igre je bilo 14:3, po prvi četrtini pa 28:14, pri čemer je imela Cibona 70-odstotni met iz igre. 18-letni Roko Prkačin je v uvodnih 10 minutah dosegel 10 točk. V drugi četrtini je Cibona brez težav povečala prednost in šla na glavni odmor s prednostjo kar 24 točk (52:28).

Tik pred koncem razlika dosegla 40 točk
V drugem polčasu se razmerje moči ni spremenilo, Cibona je povedla že za 40 točk (90:52), Krki pa lahko v uteho ostane le to, da je izgubila z manjšo razliko kot 23. oktobra v Beogradu proti Partizanu (92:45). Roko Prkačin je imel pri gostiteljih največjo minutažo (slabih 23 minut), s 14 točkami je bil tudi najučinkovitejši. Cibonin met za tri točke je bil 13/21.