Partizan je izgubil skok (22:28), toda iz igre metal 56-, Zvezda pa 46-odstotno. Foto: Partizan Mozzart Bet/Emilija Jovanović

Črno-beli so z odliko opravili s tekmama na domačem terenu, kar dokazuje, kako pomemben je bil boj velikih tekmecev za prvo mesto po rednem delu, ki je prineslo prednost igranja pred svojimi navijači. Več kot 18000 gledalcev se je zbralo v Štark Areni, kjer je bilo vzdušje znova sijajno. Zdaj bo imela za sabo polno dvorano Zvezda, ki bo v nedeljo tretjo tekmo gostila v Pionirju, kjer pa Partizan že lahko postane prvak. Oboji sicer lovijo sedmi jadranski naslov, rdeče-beli branijo lovoriko, vrsta Željka Obradovića pa naskakuje prvo po desetih letih.

Partizan je še zmago oddaljen od naslova. Priložnost bo imel v nedeljo v Pionirju. Foto: Partizan Mozzart Bet/Emilija Jovanović

Prvi polčas je bil povsem izenačen. Sicer je Partizan praktično ves čas vodil, toda minimalno, saj je bila najvišja razlika v prvem delu šest točk. Poravnani sta šli ekipi na odmor, v prvi polovici obračuna pa sta bila zelo razigrana Nemanja Nedović na gostujoči strani, Alen Smailagić pa na domači. Oba sta dala po 15 točk, center Partizana pa se potem ni več vpisal med strelce.

So pa odgovornost v ključnih trenutkih prevzeli najkakovostnejši tujci, ki igrajo za parni valjak. Zvezda je sicer bolje vstopila v drugi polčas in povedla, toda gostitelji so naredili delni izid 10:1. Tik pred iztekom tretje četrtine je prednost Partizana narasla na devet, toda varovanci Duška Ivanovića so z meti z razdalje ostajali v igri. Tudi v zadnji četrtini so črno-beli imeli pobudo, štiri minute pred koncem pa je Luca Vildoza s trojko približal na -4. Dve priložnosti je imela Zvezda, da bi še znižala zaostanek, toda Luka Mitrović je zgrešil, Facundo Campazzo pa izgubil žogo.

James Nunnally in Kevin Punter sta v ključnih trenutkih zadevala in po košu kapetana Partizana 30 sekund pred koncem je bil ob vodstvu za deset dvoboj odločen. Smailagić in Nunnally sta bila s po 15 točkami prva strelca gostiteljev, 13 sta jih dala Punter in Mathias Lessort. Nedović je bil z 21 prvo ime Zvezde, pri kateri je dvomestno število točk, 11, dosegel le še Ognjen Dobrić.