Po izključitvi Yogija Ferrella sta se pogovorila tudi oba trenerja – Željko Obradović in Andrej Žakelj. Foto: Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović

Varovanci slovenskega strokovnjaka Andreja Žaklja, ki so na drugem obračunu serije na domačem parketu po razburljivi končnici izsilili odločilno tekmo v Štark Areni, so prvi polčas dobili za šest. Dobro so začeli tudi drugega in povedli za osem, potem pa je Yogi Ferrell napravil osebno napako nad Kevinom Punterjem, ki je metal za tri. Zaradi komentiranja sodniške odločitve je gostujoči organizator igre prejel še tehnično napako, že predtem je imel nešportno in sledila je izključitev.

Partizan bo v finalu lovil osmo lovoriko, Crvena zvezda pa sedmo. Foto: Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović

Yogi ima zgodovino z navijači Partizana še iz obdobja, ko je nosil dres Cedevite Olimpije. Letošnjo sezono je začel na Kitajskem, potem pa je bil tik pred prestopom v vrsto Željka Obradovića, vendar je dogovor padel v vodo in končal je pri najboljšem črnogorskem klubu. Do izključitve je bil ameriški ostrostrelec najboljši igralec tekme. V 16 minutah je ob stoodstotnem metu iz igre (3/3 za dve in 3/3 za tri) prispeval 18 točk. Grobarji so njegovo izključitev pospremili z velikim odobravanjem, košarkarji Partizana pa so jo znali izkoristiti.

Branilci naslova so naredili delni izid 11:0 in prevzeli pobudo. Budućnost je korak držala še v tretji četrtini, v zadnji pa se je razigral Aleksa Avramović, ki je 12 od svojih 20 točk dal v tem delu srečanja. Dve je bila razlika pred zadnjimi desetimi minutami. Ko je do konca ostalo še dobrih sedem, pa so gostitelji že vodili z dvomestno razliko, tri minute pozneje pa je prednost znašala +19. Po 19 točk sta dodala Punter in James Nunnally, Ferrell pa je ostal najboljši strelec gostov.

Zvezda, ki je po rednem delu zasedla prvo mesto in bo imela v finalu – začel se bo v ponedeljek – prednost domačega igrišča, je v polfinalu z dvema zanesljivima zmagama odpravila Mego.