Kendrick Perry je bil s 13 točkami najboljši strelec Olimpije, vendar se je Igokea izkazala za previsoko oviro. Foto: Igokea/Nikola Vuruna

Po prvem polčasu so Ljubljančani vodili z 38:35. Drugega so gostitelji začeli z delnim izidom 7:0, nato jim je uspel še en niz točk (7:1), s katerim so se odlepili na 54:45. Te prednosti do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Olimpija bi v končnici tekme lahko pripravila preobrat, a so bili njeni košarkarji v ključnih trenutkih premalo natančni. Izstopajočega posameznika ni bilo, še največ točk je dosegel Kendrick Perry – 13. Gostje so iz igre metali 36,9-odstotno (za dve točki 15/35, trojke 9/30).

Čestitke Igokei za zasluženo zmago. Fantje so se resnično borili. Nismo v najboljši formi, ob tem pa smo na poti že deseti dan. Časa za treninge ni in vidi se, da nimamo sape in prave zbranosti. Zgrešili smo nekaj odprtih poskusov in prostih metov. Zapreti se moramo v dvorano in delati naprej. Analizirali bomo napake in bili na naslednji tekmi boljši.

Jurica Golemac

Olimpija ima z odigrano tekmo manj dve točki zaostanka za Igokeo. V končnico se bodo uvrstila prva štiri moštva. Do konca rednega dela čaka varovance Jurice Golemca še sedem tekem, od tega kar pet proti neposrednim tekmecem za polfinale. Dvakrat se bodo merili s Crveno zvezdo, v gosteh z Mornarjem in Budućnostjo, doma pa z Mego. Prihodnjo soboto bo v Stožicah gostoval Zadar.

Ljubljančani so v torek po porazu v Podgorici izpadli iz Evropskega pokala, v četrtek pa z mlado ekipo doživeli visok poraz v domačem prvenstvu proti Heliosu.