Borac ostaja v elitni Ligi ABA. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Slovenska zasedba je na prvi tekmi v Čačku izgubila z 78:96, na drugi v Domžalah pa zmagala s 107:101.

Varovanci domžalskega trenerja Dejana Jakare, osmoljenci finalne tekme proti Novomeščanom na zaključnem turnirju Lige ABA 2, so bili v prvi četrtini odločilne tekme enakovredni predzadnji ekipi po rednem delu Lige ABA.

Hunter Hale je dosegel 30 točk za zmagovalce. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Za Domžalčane je bilo usodno obdobje na začetku drugega polčasa, ko so zaigrali bledo in neodgovorno ter gostiteljem dovolili, da so v uvodnih šestih minutah naredili delni izid 21:2.

Borac je povedel s 5:0, Domžalčani pa so jih hitro ujeli (5:4). S trojko je odgovoril Diante Baldwin (8:4). Helios je s serijo 0:4 izenačil (8:8). Ekipi sta bili izenačeni tudi pri izidu 16:15, sledila je nova serija Borca s 4:0 (20:15).

Gostitelji so prednost na začetku druge četrtine povišali na +7 (26:19). Borac je višal prednost in povedel je z dvomestno prednostjo (31:21). Baldwin je vztrajno polnil koš Heliosa, Borac je vodil za 12 (36:24). Helios je odgovoril z delnim izidom 0:8 (36:32).

Tretja četrtina je pripadla Borcu, ki je na krilih Hunterja Hala, ki je dosegel 17 točk v tem delu igre, povedel za 23 točk (57:34). Strelski mrk Heliosa je prekinil Luke, a na drugi strani je svojo peto trojko zadel Hale (60:37). Borac je še rešetal domžalski koš, ob koncu tretje četrtine je vodil za 31 točk (70:39).

Prednost Borca je na uvodu zadnje četrtine znašala že 33 točk (74:41). Petnajsto trojko Borca je zadel Baldwin in Borac je vodil za 39 točk (85:46). Hale je zadel svojo sedmo trojko za +43 (93:50), kar je bila najvišja prednost na tekmi.

Hunter Hale je dosegel 30 točk za zmagovalce, Diante Baldwin pa 24. Prvi je zadel sedem trojk, drugi pa šest. Borac je skupaj zadel kar 17 trojk.

Pri Domžalčanih je bil najučinkovitejši Američan Austin Luke s 17 točkami, njegov rojak Dennis Tunstall je dodal 14 točk.

Borac bo prihodnje leto še naprej igral v Ligi ABA, Helios pa bo še naprej nastopal v Ligi ABA 2.