Za Novomeščane je to sicer šele druga zmaga na zadnjih desetih nastopih v regionalnem tekmovanju.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so dobro in zbrano odigrali prelomne zadnje minute. Po neodločenem izidu 67:67 so pobegnili na 72:67, odločilne točke za zmago pa sta dosegla Miha Cerkvenik in Marko Radovanović. Za prvega je bil to edini koš na tekmi, za Radovanovića pa edina trojka.

Jurij Macura je dosegel 18 točk (met 7/13), po 13 pa so jih dodali Jan Špan (12 podaj, trojke 3/8), Leon Stergar (devet skokov, trojke 3/7) in Darko Planinić (met iz igre 6/10).

Krko do konca rednega dela čaka še osem tekem. V naslednjem krogu 6. februarja bo gostila Studentski centar.

Cedevita Olimpija slabo odigrala končnico tekme

Ta je danes v Podgorici premagal Cedevito Olimpijo z 82:78. Ljubljančani so želeli nadaljevati pozitiven niz z zadnjih dveh tekem, ko so prepričljivo premagali Igokeo in Hamburg v Evropskem pokalu, vendar so slabo odigrali končnico tekme.

Studentski centar, ki ga vodi slovenski trener Dejan Jakara, je z osmo zmago prekinil niz štirih porazov in Ljubljančanom zadal tretji poraz na zadnjih petih tekmah v Ligi ABA.

Cedevita Olimpija je tri minute in pol pred koncem tekme povedla z 68:74, a so nato gostitelji naredili delni izid 11:0 in v zadnji minuti prišli do prednosti petih točk (79:74). Ljubljančani so se hitro približali na točko zaostanka (79:78), nato pa prehitro in neorganizirano odigrali zadnjih nekaj napadov in zapravili pomembni točki.

Karlo Matković, ki bo za zmaje odigral le še naslednjo tekmo proti Borcu prihodnjo soboto, nato pa ga čaka pot v Ligo NBA (podpisal je za New Orleans), je zbral 15 točk in 11 skokov. Justin Cobbs je dosegel 13 točk, Jaka Blažič pa 10.