Olimpija se iz Beograda vrača nasmejanih obrazov. Foto: Liga ABA

Ljubljančani so v zadnjem času v slabi formi, saj so bili v nizu štirih porazov, le redko je pričakoval, da bi lahko v gosteh ugnali beograjskega velikana, ki je imel v regionalnem tekmovanju le en poraz, a zgodilo se je prav to.

Legendarni Željko Obradović je moral priznati poraz. Foto: Liga ABA

Hitro izbrisan zaostanek
Po izenačeni prvi četrtini so si gostitelji občutnejšo prednost nabrali sredi druge, ko so vodili že z osmimi točkami prednosti (38:30), po minuti odmora pa sta se razživela Edo Murić (osem točk) in Kevin Ferrell (šest točk in ukradena žoga), ki sta poskrbela, da je bil izid po prvem polčasu poravnan na 49.

Z dvema trojkama dokončno ušli
V nadaljevanju so imeli rahlo pobudo Ljubljančani, šest minut pred koncem so vodili z 79:74, nato pa sta trojki zadela Jacob Pullen in Jaka Blažič, slovenski prvaki so povedli s 85:75 in prednost mirno pripeljali do konca. To je bil za Partizan šele drugi poraz. Zmaji so se izkazali pri metu za dve točki (56-47 %), prav tako pa so bili spretnejši pri ukradenih žogah (11:6).

"Čestitke fantom za odlično agresivno predstavo. Vsi skupaj smo igrali in garali. To je ekipna zmaga. Partizana ne moreš premagati v Beogradu, če vsi košarkarji niso na enaki ravni. Smo na dobri poti, a še vedno ne smemo leteti. Ostati moramo na realnih tleh,” je tekmo ocenil trener zmajev Jurica Golemac.

Cedevita Olimpija v Beogradu presenetila Partizan
Luka Lapornik je dosegel 12 točk. Foto: Krka/Drago Perko

Odlična igra Krke
Krka je proti evroligaški ekipi iz Beograda prikazala odlično igro, vodila je že za 18 točk, a so gostje ob koncu prišli do preobrata, odločilna je bila tehnična napaka Daliborja Dajmanovića dobro sekundo pred koncem, po kateri je Nikola Kalinić zadel prosti met in postavil končni rezultat. Crvena zvezda je z deseto zmago na vrhu jadranske lige. Krka je doživela peti zaporedni poraz.

+18 za Krko
Uvod je pripadel Krki, na krilih Roka Stipčevića, ki je dosegel pet točk, je povedla za šest točk (10:4). Damjanovićevi varovanci so bili razpoloženi v napadu, njihova obramba je bila granitna, tako da evroligaški ekipi iz Beograda niso dovolili, da bi se razigrala. Prvo četrtino je Krka dobila za štiri točke (16:12).

Zvezda je drugo četrtino odprla s tremi zaporednimi trojkami za prevzem vodstva (17:21). Krka pa je odgovorila s serijo 8:0 (25:21). Novomeščani so z dobro igro, ki jo je z dvema zaporednima trojkama kronal Luka Lapornik, povedli z dvomestno prednostjo (35:25). Do polčasa so Beograjčani zadeli (35:27).

Lapornik je po vrnitvi na parket znova zadel za tri, od daleč je zadel še Stipčević za +12 Krke (41:29). Novomeščani so prednost povišali na +15 (45:30). In tu se niso ustavili, Lapornik je s svojo četrto trojko povedel Krko do prednosti 18 točk (48:30). Beograjčani so s serijo 0:6 znižali zaostanek (48:36), nato pa je Jan Špan hiter protinapad zaključil s polaganjem (50:36). Pritisk gostov je Krka zdržala, Stipčević je ob koncu zadel trojko (deseto Krkino) za +17 (59:42).

Crvena zvezda do preobrata
V zadnji četrtini je Krka znova povedla za 18 (60:42). Crvena zvezda je šest minut in pol pred koncem ostala brez nasvetov glavnega trenerja Dejana Radonjića, parket je moral zapustiti zaradi dveh tehničnih napak. Krka je imela takrat prednost 15 točk (62:47). Izključitev Radonjića pa je bil dodaten motiv za goste, ki so se Krki, ki v napadu ni bila več učinkovita, slabih pet minut pred koncem približali na pet točk zaostanka (62:57). Slabe tri minute pred koncem so gostje povedli (62:63).

Temple Gibbs je 50 sekund pred koncem prevzel odgovornost v svoje roke, zadel je trojko in prosti met (Lazić je nad njim storil osebno napako) za +2 (68:66). Kalinić je bil nato polovično uspešen s črte prostih metov (68:67). Roka pa se pri izvajanju prostih metov ni zatresla Gibbsu za +3 Krke devet sekund pred koncem (70:67). Kalinić je po minuti odmora zadel trojko (70:70). Krka je stekla v protinapad, Damjanović pa je dobro sekundo pred koncem prejel tehnično napako, tako da je Zvezda imela prosti met, zadel ga je Kalinić (70:71).