Zach Auguste, Marcus Keene in Melvin Ejim so se izkazali v Stožicah in že na uvodni tekmi navdušili navijače. Foto: www.alesfevzer.com

Najboljši strelec srečanja pred 1000 gledalci v Stožicah je bil Marcus Keene, ki je dosegel 17 točk (4/8 za tri). Zach Auguste je ob stoodstotnem metu v 15 minutah na parketu zbral 15 točk (13 v prvem polčasu), 12 pa jih je dodal Jacob Pullen. Olimpija ima zares sijajne tuje okrepitve in v tej sezoni lahko poseže po visokih mestih v Ligi ABA. Pri Krki je do dvomestne številke prišel le Temple Gibbs (10 točk).

28-letni Auguste, ki je lani igral za Panathinaikos, je že do odmora zbral 13 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Krka popustila po dobrem začetku
Novomeščani so bili razigrani v uvodnih minutah. Rok Stipčević in Luka Lapornik sta zadela izza črte (5:12). Ljubljančani so se hitro zbrali in izenačili na 12:12. V zadnjih štirih minutah Krka ni dosegla niti točke več in Olimpija je z delnim izidom 6:0 končala prvo četrtino, Edo Murić je zadel za 18:15.

Auguste neustavljiv
Strelska suša Krke se je nadaljevala na začetku druge četrtine. Keene je z dvema zaporednima trojkama povišal na 27:15. Znova je bil razigran Auguste, ki je blestel že prejšnji petek na tekmi superpokala v Tivoliju. Do odmora je nanizal 13 točk, zmaji pa so si priigrali 17 točk naskoka (44:27).

Dalibor Damjanović je bil večkrat jezen na svoje izbrance, ki so bili popolnoma razglašeni. Foto: www.alesfevzer.com

Polom Krke v tretji četrtini
V tretji četrtini so zmaji leteli po parketu. Z delnim izidom 18:0 so razbili Krko. Pullen in Keene sta blestela in po 36 minutah je na semaforju pisalo 71:36. Olimpija je tretjo četrtino dobila kar s 27:9.

Trener Jurica Golemac je v zadnji četrtini na parket poslal rezerviste. Marko Radovanović se je izkazal s sedmimi točkami in tudi z atraktivnim zabijanjem. Le Alen Hodžić se ni vpisal med strelce.

Prejšnji teden je bilo precej bolj napeto
To je bilo že drugo medsebojno srečanje v tej sezoni. Pred tednom dni sta se moštvi pomerili na obračunu slovenskega Superpokala. Z 78:71 so bili v dvorani Tivoli boljši zmaji.

"Čestitke fantom za prepričljivo zmago. Pri Krki je manjkalo nekaj igralcev, posledično pa ji ni uspelo zdržati našega ritma. Želim se zahvaliti navijačem, da so znova z nami, in upam, da jih bo vsako domačo tekmo vse več. Popolnoma drugačen občutek je stopiti na parket, ko imaš za seboj navijače," je bil zadovoljen trener Golemac.

Košarka - liga ABA: Cedevita Olimpija : Krka, posnetek tekme iz Stožic