40-letni Matjaž Smodiš je svojo košarkarsko pot začel in končal v Krki. Z Virtusom in moskovskim CSKA-jem je trikrat osvojil naslov evropskega prvaka. Foto: www.alesfevzer.com

Kot so sporočili iz novomeškega kluba, bo Jones kariero nadaljeval v Grčiji. Krka se je s Promitheasom iz Patrasa dogovorila za odškodnino, ki je niso želeli razkriti.

Smodiš, nekdanji slovenski reprezentant in član Krke, se je pridružil upravi kluba. "Z željo, da se dodatno okrepi delo v klubu, z veseljem sporočamo, da se nam je pridružil nekdanji košarkar Matjaž Smodiš. Matjaž bo s svojimi bogatimi izkušnjami in znanjem pomemben člen v vodstvu kluba," je okrepitev komentiral predsednik kluba Andraž Šuštarič.

Brez nekaterih nosilcev igre visok poraz
Toda zvečer je sledila streznitev, Novomeščani so odpovedali v Šentjurju, kjer so izgubili s kar 96:61. Vseeno je trena omeniti, da pri Krki ni bilo nekaterih nosilcev igre, saj so pred pomembno tekmo v Ligi Aba s Cibono v soboto počivali Jure Balažič, Ivan Ramljak, Marko Jošilo in Luka Lapornik. Gostitelji so hitro prevzeli pobudo in prvi del dobili za 11 točk, prednost pa je do polčasa narasla na 51:36. V nadaljevanju je Šentjur strelsko ostal na približno isti ravni kot v prvih dveh četrtinah in se zelo približal stotici, medtem ko so gostje v drugi polovici tekme zbrali le še 25 točk, tako da se je razlika hitro večala. .Jakob Čebašek z 22 in Miloš Pešič z 19 točkami sta vodila domačo zasedbo, pri Krki pa je Martin Jančar Jarc kot najbolj razpoložen pri gostih dosegel 15 točk.