30-letnik je bil kot že tolikokrat v tej sezoni nerešljiva uganka za obrambo nasprotnika. Dosegel je 28 točk, še posebej se je izkazal v trenutkih, ko so Beograjčani grozili. Ključno obdobje tekme je bilo ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine.

Po edinem vodstvu Partizana na tekmi (48:50) so zmaji strnili svoje vrste in si na krilih Blažiča v zaključku tretje četrtine priigrali sedem točk naskoka. V uvodu zadnje četrtine se je razigral tudi Luka Rupnik, ki je dosegel vseh svojih devet točk v nizu. Ko je svoje dodala še obramba, ki ni dopustila koša več kot šest minut, je Olimpija kar naenkrat pobegnila na +18. Vrnitve za črno-bele ni bilo več.

Olimpija je dosegla 14 trojk, a tokrat v nasprotju s prejšnjimi tekmami, ko je izza črte metala s skoraj 50-odstotno natančnostjo, je tokrat poskusila 40-krat (35 odstotkov).

Ljubljančani so se tako Partizanu oddolžili za enega izmed treh porazov, ki so jih doživeli v tej sezoni Lige ABA.

Golemac: Trdi treningi se nam morajo poplačati
"Šlo je za fizično težko tekmo. Vedeli smo, da so tekmeci močni in gredo v skok v napadu. Odigrali smo pametno in zaščitili obrambni skok. Zmagati v skoku proti Partizanu je velika stvar. V napadu smo na trenutke hiteli, sploh v prvem polčasu, ko bi morali prelomiti tekmo. Na koncu je bila zmaga zaslužena. Naši trdi treningi se nam morajo poplačati. V nadaljevanje sezone gremo tekmo po tekmo. Ne smemo leteti, glave morajo biti usmerjene naprej in ne gor. Brez evforije ali depresije, ostati moramo trdno na tleh. Igralci so našli svoje vloge v moštvu. Garajo drug za drugega. Tudi tisti, ki ne prihajajo do velikega števila metov, pomagajo ekipi," je bil zadovoljen trener Jurica Golemac.

Cedevito Olimpijo prihodnji teden čakata dve preizkušnji v gosteh; v sredo v Evropskem pokalu proti Bourgu v Franciji ter v soboto v okviru Lige ABA pri Budućnosti v Podgorici.