Tako košarkarji Cedevite Olimpije kot košarkarji Igokee so bili razpoloženi v napadu v prvi četrtini: Olimpija je zadela šest trojk iz devetih poskusov, Igokea pa štiri iz petih. Cedevita Olimpija je vodila največ za osem točk (26:18), v končnici tega dela igre pa je popustila, gostje so se približali na tri točke zaostanka (29:26).

Olimpija je v drugi četrtini hitro podvojila prednost (38:32), v nadaljevanju pa jo je povišala na +7 (51:44). Obe ekipi sta bili še naprej natančni pri metu za tri točke: Jacob Pullen je s svojo tretjo trojko zmaje popeljal do prednosti sedmih točk (54:47) ob polčasu.

Ljubljančani so s serijo 6:0 odprli tretjo četrtino, prvič so povedli z dvomestno prednostjo za +13 (60:47). Igokea je nato s serijo 0:7 znižala zaostanek na 5 (65:60). Olimpija je znova povedla z višjo prednostjo (71:62). Gostje so se približali s trojko (71:65), imeli so tudi več priložnosti za dodatno znižanje zaostanka, a niso bili učinkoviti. Zach Auguste je četrtino zaključil z zabijanjem (73:65) in Ljubljančani so lažje zadihali.

V uvodu zadnje četrtine so navijači videli štiri trojke: James Arthur Robinson III. in Dalibor Ilić sta zadela za Igokeo, Yogi Ferrell in Pullen pa za Olimpijo (79:68). Pullen je nato zadel za dve za +10 Olimpije (81:71). Olimpija je slabe štiri minute pred koncem povedla z najvišjo prednostjo 19 točk (93:74), možnosti za preobrat ni bilo.

Cedevita Olimpija je na koncu vknjižila 14 trojk, Igokea pa 12.

C. Olimpija si lahko polfinale zagotovi že v sredo
Druga tekma bo v sredo v Laktaših, morebitna tretja pa v nedeljo, 8. maja.

Zmagovalec serije se bo v polfinalu pomeril s Crveno zvezdo, ki je po rednem delu osvojila prvo mesto. Neposredno se je med štiri prebil tudi drugi Partizan, ki se bo v polfinalu srečal z boljšim z obračuna Budućnost – FMP.

Redni del jadranskega tekmovanja je Cedevita Olimpija končala na četrtem mestu, kar je najboljši rezultat po letu 2011, ko je tudi zadnjič zaigrala v regionalni končnici.

Cedevita Olimpija po odlični predstavi v drugem polčasu blizu polfinala Lige ABA

Končnica, kvalifikacije za polfinale, prvi tekmi:

CEDEVITA OLIMPIJA – IGOKEA
93:79 (29:26, 25:21, 19:18, 20:14)
1500; Pullen 21 (4/9 za tri), Dragić 18, Ferrell 17 (4/7 za tri), Auguste 13, Murić 11, Ejim 9 in 11 skokov, Omić 4 in 10 skokov; Ilić 19 (3/5 za tri) in 12 skokov, Robinson in Stephens po 13, Jošilo 12 (4/6 za tri), Radanov 9, Tanasković 5, Waller in Đorđević po 4.

Košarka - liga ABA: Cedevita Olimpija - Igokea, 1. dodatna tekma za polfinale, prenos iz Ljubljane

BUDUĆNOST - FMP
76:70 (24:14, 13:15, 15:21, 24:20)
2450; Cobbs 19, Seeley 11; Tasić 16, Radonjić 15.

Igrajo na dve zmagi. Drugi tekmi bosta 4. maja, morebitni tretji pa 8. maja. Crvena zvezda in Partizan sta že v polfinalu, ki se bo začel 12. maja.