Srečanje v Podgorici je bilo večino časa izenačeno, tako da je o zmagovalcu odločala zadnja minuta. Prelomna je bila trojka Justina Cobbsa prek rok Jake Blažiča 25 sekund pred koncem, po njej je Budućnost povedla za tri. V končnici so bili varovanci Aleksandra Džikića natančni s črte prostih metov in zmaga je ostala v Morači.

Prvi strelec tekme je bil Zoran Dragić z 20 točkami in daleč najboljšim statističnim indeksom 34. 17 točk je vknjižil Jacob Pullen, 16 Jaka Blažič. Pri Črnogorcih se je s 17 točkami najbolj izkazal Cobbs.

Zmaji so doživeli četrti poraz zapored. Na petih tekmah v letu 2022 so premagali le Krko.

Olimpija je vodila večino prvega polčasa, največ za šest, vendar je popustila prav ob koncu. Črnogorci so prvi del zaključili z delnim izidom 16:4 in odšli na odmor s šestimi točkami naskoka.

V drugem delu so imeli rezultatsko prednost večinoma gostitelji, ki pa si niso priigrali občutnejše razlike. V zadnji četrtini je bila najvišja prednost Budućnosti štiri točke. Črnogorci so zadeli 10 od 21 poskusov za tri točke, Olimpija 9 od 23.

Malenkosti odločajo takšne tekme. Naši tekmeci so ob koncu zadeli težek met za tri točke, že prej trojko in dodaten prosti met. To nam na koncu ni omogočilo, da pridemo do zmage. Fantom nimam česa zameriti. Borili so se celotno tekmo in igrali s pravo energijo. Bilo je nekaj napak, zato moramo našo igro analizirati, a smo na dobri poti,” je tekmo ocenil trener Jurica Golemac.

Naslednjo tekmo bo Olimpija odigrala v sredo v Ljubljani proti Bursi v okviru Evropskega pokala. V Ligi ABA je naslednji tekmec zeleno-belih Igokea v soboto ob 18. uri prav tako v Ljubljani.