Olimpija je tekmo začela odlično, povedla je z 0:11. Gostitelji so na prvo točko čakali dve minuti (0:11). FMP je z boljšo igro v drugem delu 1. četrtine, vodil jih je Radovanović, zmanjšal zaostanek, zaostajal je le še za pet točk (13:18). Zmaji so odgovorili z delno serijo 0:7, ki jih je spet popeljala do dvomestne prednosti (13:25).

V drugo četrtino so Ljubljančani vstopili s +7 (20:27), a so se gostitelji po trojki Radovanovića približali na tri točke zaostanka (26:29). Prav Radovanović je s svojo drugo trojko v 15. minuti poskrbel za izenačenje (34:34). Po košu Čovića je FMP prvič na tekmi povedel (42:39). Zadnjih pet točk za Olimpijo v drugi četrtini je dosegel Ukić in ekipi sta na odmor odšli izenačeni (44:44).

Olimpija je na uvodu tretje četrtine zadela štiri trojke (Brown dve, Murić in Blažić po eno) in vodila za pet (51:56). FMP je z miniserijo 5:0 znova ulovil Olimpijo (56:56). Tekma je bila še naprej izenačena, tudi v zadnjo četrtino sta ekipi vstopili izenačeni (68:68).

Glavni junak FMP-ja je po dolgi odsotnosti zaradi težav z osebnimi napakami zadnjo četrtino odprl s trojko (73:70), svojo ekipo pa je v nadaljevanju s svojo 25. točko povedel v vodstvo (79:78). V pravem trenutku je trojko zadel Blažič (79:81). Ko je za tri zadel še Jones, so zmaji slabe tri minute pred koncem vodili za pet (79:84). Po minuti odmora je FMP zadel dve trojki za novo vodstvo (85:84).

V zadnji minuti je imela Olimpija napad za vodstvo – po osebni napaki je Perry zadel oba prosta meta (85:86). Radovanović je nato podal Đorđeviću pod koš, ki je zadel (87:86). Do konca je bilo še 28 sekund. Zmaji so igrali na dolg napad, a Perryju je Čović žogo izbil iz rok, nato je napad FMP-ja prekinil Hopkins z osebno napako. Čović je zadel oba prosta meta (89:86). Do konca je bilo še sedem sekund. Po osebni napaki Čovića je bil Blažić uspešen s črte prostih metov (89:88). Olimpiji ni uspelo zaustaviti FMP-ja, koš je zadel Đorđević (91:88). Blažić je metal od daleč za izenačenje, a mu ni uspelo zadeti.

Zmaji bodo ostali v Beogradu, saj jih v soboto čaka še dvoboj z Mega Soccerbetom.

Okužbe pri Krki prestavile tekmo

Drugi slovenski predstavnik, Krka, bi se 4. januarja moral pomeriti prav proti FMP-ju. Danes je vodstvo Lige ABA sporočilo, da je tekma 13. kroga preložena zaradi naraščajočega števila okuženih z novim koronavirusom v vrstah novomeške ekipe. Nov datum tekme še ni znan.