Potem ko so košarkarji Cedevite Olimpije leto 2023 končali s porazom zadnji dan proti Megi, so novo danes začeli odlično. Prvič pod taktirko novega trenerja Zorana Martića so v Hali Tivoli ugnali Crveno zvezdo (ta teden je v Evroligi premagala Fenerbahče in Partizan) ter se ji tako na najboljši način oddolžili za visok poraz v prvem delu lige (51:94).

Crvena zvezda je kljub porazu (šele drugemu) ostala na prvem mestu lestvice, sledita Partizan in Cedevita Olimpija z enajstimi zmagami in štirimi porazi.

Ljubljanska ekipa je navdušila tako v obrambi kot v napadu, že v prvem polčasu so vodili za 17 točk, v drugem polčasu pa so prednost povišali na +18. Zvezda se ni predala, v zadnji četrtini so zmaje ujeli (77:74). Cedevita Olimpija pa je zdržala pritisk – na krilih Karla Matkovića (23 točk, 7 skokov) in Zorana Dragića (19 točk) je vknjižila prestižno zmago.

V Hali Tivoli se je zbralo 4087 gledalcev. Uprizorili so pravo navijaško kuliso. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji odlični v napadu in obrambi
Crvena zvezda je v Tivoliju povedla z 2:6, po košu Gregorja Glasa so se zmaji približali na točko zaostanka (5:6). Po delnem izidu Zvezde 0:4 (5:10) je Zoran Martić vzel minuto odmora. Po tej je Matković zadel za tri (8:10). Matković je polagal za vodstvo zmajev (12:11). Zvezda je znova povedla za pet točk (14:19). Olimpija je odgovorila s serijo 6:0 za prevzem vodstva (20:19). Dragić je zadel drugo ljubljansko trojko ob koncu prve četrtine (23:21).

V Hali Tivoli so košarkarski navdušenci uživali v veličastni predstavi in zmagi ljubljanske ekipe, v kateri so varovanci Zorana Martića premagali
V Hali Tivoli so košarkarski navdušenci uživali v veličastni predstavi in zmagi ljubljanske ekipe, v kateri so varovanci Zorana Martića premagali "trenutno brez dvoma najbolj vroče moštvo v regionalni ligi", kot ga je pred tekmo opisal trener zmajev. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so dobro igro tako v obrambi kot v napadu nadaljevali tudi v drugi četrtini, z delnim izidom 15:0 so povedli za 17 točk (38:21). Zvezda je prvi koš v drugi četrtini dosegla šele po šestih minutah igre (38:23), zmaji so zares borbeno odigrali v obrambi. Dragić je zadel svojo drugo trojko za +17 Olimpije (42:25). Zvezda je končnico druge četrtine odigrala bolje, zmajem se je približala na devet točk zaostanka (44:35). Olimpija je prvi polčas končala z dvomestno prednostjo (49:37).

Od +18 za zmaje do zanimive končnice
Dobro igro zmajev je z zabijanjem kronal Matković, Blažič pa s trojko za najvišjo prednost +18 (56:38). Zmaji so vodili za 13 točk (63:50). Zvezda je prepolovila zaostanek (63:57). Cobbs je zadel za tri in navijači v Tivoliju so začeli navijati (66:57). A Tudi Yago dos Santos je na drugi strani zadel za tri (66:60). Dragić je zadel svojo tretjo trojko (69:60). Zvezda je ob koncu tretje četrtine znova ujela zmaje (70:65).

Varovanci Zorana Martića so zadnjo četrtino začeli z delnim izidom 4:0 (74:65). Zvezda je na krilih Dos Santosa ujela zmaje (77:74). Zmaji so z delnim izidom 5:0 lažje zadihali (82:74). Dragić je polagal za +6 (84:78). Glas je zadel za tri točke in Olimpija je dobri dve minuti pred koncem vodila za 9 točk (89:80). Cobbs je zgrešil trojko, Glas pa je skočil v napadu in zadel (91:80). Branko Lazić je v enem napadu vknjižil tri točke (91:83). Zvezdina obramba je pozabila na Dragića, ki je zadel zlahka za +10 (93:83). Cobbs je zadel prosti met, Nedović pa je na drugi strani zadel za tri (94:86). Blažič je za konec zadel prosta meta (96:86).

Zoran Martić, trener Cedevit Olimpije, je po tekmi povedal: "Tekma je bila za nas velik izziv, navkljub dejstvu, da ima Crvena zvezda zahteven razpored tekem v regionalni ligi in Evroligi. Cilj je bil le, da zaigramo z več energije, kot naši tekmeci, saj je jasno, da je individualna kvaliteta na njihovi strani. Tekom praktično celotnega srečanja nam je to uspevalo, in izključno na račun te energije nam je na koncu uspelo zmagati."

Prevetrena Cedevita Olimpija presenetila Crveno zvezdo
Krka je v Beogradu morala priznati premoč Partizanu. Foto: Partizan NIS/Dragana Stjepanović

Krka nemočna proti Partizanu
Krka je izgubila proti aktualnemu prvaku Lige ABA – Partizanu s 96:76.

Partizan je bil boljši v vseh elementih igre, po prvem polčasu je vodil za 30 točk (59:29). V drugem polčasu so prednost povišali na +35 (74:39). V zadnji četrtini pa so varovanci Gašperja Okorna omilili poraz.

16 točk je pri Partizanu dosegel Tristan Vukčević, pri Krki jih je 15 dosegel Jan Špan.