Zmaji so udarno začeli tekmo, povedli so z 8:0 in v četrti minuti prvič z dvomestno prednostjo. V prvi četrtini so zadeli kar osem trojk iz enajstih poskusov. Po desetih minutah so vodili za 21 točk. V drugi četrtini se je prednost gibala okoli 20 točk, najvišja je bila prav ob koncu polčasa, ko je narasla na +25. Ljubljančani so v prvem polčasu dosegli 58 točk.

Drugi del so varovanci Jurice Golemca oddelali bolj ali manj rutinsko. Ves čas so vzdrževali zajetno prednost in brez težav dosegli osmo zmago v Ligi ABA. Gosti so velik zaostanek v že odločeni tekmi znižali v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 22:8.

Pri Olimpiji se je med strelce vpisalo devet košarkarjev, najučinkovitejši je bil Jaka Blažič s 13 točkami. Prvi strelec srečanja je bil Dalibor Ilić z 29 točkami, ki je zbral še 11 skokov.

Tekma z ekipo iz Laktašev je bila za Ljubljančane zadnja domača preizkušnja pred koncem pokalnega tekmovanja in premorom, ki ga prinašajo reprezentančne akcije.

Cedevita Olimpija bo v sredo v Evropskem pokalu gostovala v Ulmu, ki ga vodi Jaka Lakovič.