San Antonio se je oddolžil Miamiju za poraz iz prejšnjega tedna. Foto: Reuters

Goran Dragić je bil drugi strelec Miamija. V 24 minutah je prispeval 19 točk (met 7/13; za tri 2/5), 5 skokov in dve podaji. Z 21 točkami, 16 skoki in 6 podajami je bil najučinkovitejši pri gostih Bam Adebayo.

Najzaslužnejši za zmago Spursov so bili LaMarcus Aldridge z 21, DeMar DeRozan z 20 in Patty Mills z 18 točkami.

Miami je imel pri zaostanku 105:102 napad za izenačenje, a je Duncan Robinson deset sekund pred koncem zgrešil trojko. Tekmo je s črte prostih metov na drugi strani zapečatil Marco Belinelli.

Na edini preostali tekmi večera je Indiana na gostovanju premagala Denver s 115:107. Nuggetsom ni pomagalo 30 točk in 10 skokov Nikole Jokića. Odločila je zadnja četrtina, ki so jo Pacersi dobili z 41:26. Junak tekme je bil Domantas Sabonis, ki je z 22 točkami, 15 skoki in 10 podajami dosegel prvi trojni dvojček v karieri. Doug McDermott je 18 od svojih 24 točk prispeval v zadnji četrtini. Pomemben prispevek sta opravila s po 22 točkami T. J. Warren in Malcolm Brogdon.

Še novica iz Dallasa. Kristaps Porzingis je okreval po poškodbi kolena in bo po desetih tekmah odsotnosti zaigral v noči na sredo proti LA Clippersom.

SAN ANTONIO - MIAMI 107:102
Aldridge 21, DeRozan 20, Mills 18, Belinelli 12; Adebayo 21, 16 skokov, 7 podaj, Dragić 19 (met 7/13), 5 skokov in 2 podaji v 24 minutah, Nunn 18, Butler 16, Robinson 12.

DENVER - INDIANA 107:115
Jokić 30 in 10 skokov, Grant in Barton po 16, Plumlee 13; McDermott 24, Sabonis 22, 15 skokov in 10 podaj, Warren in Brogdon po 22, Holiday 14.