Trae Young je bil glavni režiser preobrata v Philadelphii. Foto: Reuters

Atlanta je v Philadelphii zmagala drugič v seriji in je na pragu prvega konferenčnega finala po letu 2015. Praktično vsi so menili, da je srečanje odločeno, potem ko je Philadelphia vodila s 70:44. Pred zadnjimi dvanajstimi minutami je bilo še 87:69, potem pa je sledila rapsodija, ki ji je dirigiral Trae Young. Izjemni organizator igre Hawksov je dosegel 39 točk, vključno s tremi zadetimi prostimi meti minuto in pol pred koncem, ki so dokončno odločili srečanje. Zadnjo četrtino je Atlanta dobila s 40:19 (met 16/22).

"Vedeli smo, kaj moramo narediti, to pa je bilo treba storiti hitro. Ni predaje," je bil zadovoljen trener Atlante Nate McMillan. Young je povedal: "Borili smo se ne glede na rezultat. Tako sem ponosen na to ekipo. Imamo neizmerno zaupanje drug v drugega."

Pri Philadelphii sta izstopala Joel Embiid s 37 in Seth Curry s 36 točkami, ki sta edina pri Philadelphii zadela iz igre v drugem polčasu.

Young, Lou Williams in Danilo Gallinari so na začetku zadnje četrtine hitro poskrbeli za to, da je trener Doc Rivers s parketa umaknil rezerviste, a plazu se ni dalo več ustaviti. Razlika se je topila iz minute v minuto. 76-esom ni pomagalo slabo izvajanje prostih metov. Ben Simmons jih je na primer izvajal le 4/14, dva pomembna je zgrešil tudi Embiid.

37 točk in 16 skokov Georgea za tretjo zaporedno zmago LA-ja
V Salt Lake Cityju je po poškodbi Leonarda vajeti v svoje roke vzel Paul George in srečanje končal s 37 točkami in 16 skoki. Odlična pomočnika je imel v Marcusu Morrisu (25 točk) in Reggieju Jacksonu (22). Clippersi so Utah premagali tretjič zapored.

Bojan Bogdanović je bil z 32 točkami najučinkovitejši pri Utahu. Zadel je devet trojk, od tega šest v prvi četrtini (izenačen rekord Lige NBA v končnici). Donovan Mitchell jih je dodal 21, Rudy Gobert 17 ob 11 skokih.

Preobrat je sledil v tretji četrtini, ki so jo Clippersi dobili z 32:18. Utah v zadnji četrtini ni več prešel v vodstvo, čeprav se je slabih šest minut pred koncem približal na minus tri.