V prvem polčasu je Klay Thompson natresel Lakersom 19 točk. V drugem delu, ko ni bilo več dvoma o zmagovalcu jih je dodal še 11. Foto: AP

Trener Warriorsov Steve Kerr je pred drugo tekmo naredil spremembe v ekipi glede na uvodno tekmo in v začetno peterko izbral JaMychala Greena namesto Kevona Looneyja, ki je na prvi tekmi dosegel rekord kariere, 23 skokov, a se spopada z boleznijo.

Bojevniki so tokrat prevladovali v igri z razdalje z 21 zadetimi trojkami, od tega jih je Thompson dosegel osem. Jezerniki na drugi strani niso bili strelsko tako razpoloženi kot na uvodni tekmi, ki so jo dobili s 117:112.

Lakersi so vodili samo ob koncu 1. in na začetku 2. četrtine, ob polčasu je Golden State vodil za 11 točk, v drugem polčasu pa je prednost gostiteljev vztrajno naraščala, na začetku zadnje četrtine so Warriorsi vodili že za 30 točk. Pri Bojevnikih je JaMychal Green s 15 točkami dosegel svoj rekord kariere v končnici, Draymond Green pa je k zmagi prispeval 11 točk, 11 skokov in devet podaj.

Thompson: Na koncu še vedno 1:1

"Spoznali smo, da smo na prvi tekmi izpustili enega človeka," je po zmagi dejal junak večera Thompson. "Tokrat smo prišli na igrišče samozavestno, naš napad je tekel, izgubili smo malo žog, podajali smo odprtim igralcem – igrali smo preprosto. In zdaj se zapornice lahko odprejo."

"A vendar sem mnenja, da ta zmaga ne pošilja posebnega sporočila," je dodal Thompson o dominantni zmagi bojevnikov: "Na koncu dneva je razmerje še vedno 1:1. Moramo iti v Los Angeles in tudi tam dobiti eno tekmo."

LeBron James je bil prvi strelec Lakersov s 23 točkami, a je imel po treh četrtinah razmerje –27. Anthony Davis je po blesteči uvodni predstavi na prvi tekmi tokrat zbral 11 točk, sedem skokov in štiri podaje. Tretja tekma dvoboja bo v soboto v Los Angelesu.

Milwaukee odpustil trenerja Budenholzerja

Milwaukee je odpustil trenerja Mika Budenholzerja. Bucksi, ki so vstopili v končnico kot najboljša ekipa rednega dela sezone v Ligi NBA, so presenetljivo izpadli že v prvem krogu. Budenholzer je ekipo vodil pet let in jo pred dvema letoma popeljal tudi do naslova prvaka. Letos so Jelene kot prve nosilce končnice zaustavili košarkarji Miamija, osmi nosilci Vzhoda, ki so dvoboj dobili s 4:1. Ob prestopnem roku je Buckse okrepil Goran Dragić, ki pa je v končnici odigral le nekaj minut.