Kevin Durant (desno) je bil z 29 točkami najboljši strelec Brooklyna, ob tem je imel še 10 skokov. Foto: Reuters

Harden si je poškodoval zadnjo stegensko mišico in ni mogel več pomagati svoji ekipi. Prejšnji mesec je zaradi iste težave izpustil dve tekmi z Bucksi, obakrat pa je bil Brooklyn poražen. Tokrat sta Kevin Durant prispevala svoje: skupaj sta zbrala 54 točk, 15 skokov in 11 podaj, presenetil pa je Blake Griffin. Preden je moral ob koncu tekme na klop zaradi šestih osebnih napak, je tekmecem nasul 18 točk, zbral pa je še 14 skokov.

Le 20-odstoten met Bucksov za tri
Na obračunu dveh najbolj napadalnih ekip lige je Milwaukee, ki je v prvem krogu končnice s 4:0 odpravil Miami, stik s tekmeci izgubil v tretji četrtini, po kateri je bilo 98:84. Slabe štiri minute pred koncem je Brooklyn vodil s 115:96, gostje (dosegli so zadnjih 11 točk) pa so lahko le ublažili poraz. Giannis Antetokounmpo (34 točk) in Brook Lopez (19) sta kraljevala v raketi, njun skupni met je bil 21/26, toda premalo so jima pomagali zunanji igralci (trojke: 6/30).

Bucksi so v raketi dosegli 72 točk, večino Giannis Antetokounmpo. Foto: Reuters

Ob 21.30 odločilna tekma med Clippersi in Dallasom
"Ob poškodbi Hardna smo poskušali umiriti čustva, vsekakor pa ni prijetno izgubiti enega od vodij že v prvi akciji dneva. V nekaj minutah smo strnili vrste, velik posel je opravil trenerski štab," je povedal Kevin Durant. Pohvalil je tudi soigralce: "Fantje so poskušali igrati čim bolj trdo. Izpolnili smo načrt in dali vse od sebe." Druga tekma bo v ponedeljek, danes pa slovenski ljubitelji košarke že težko čakajo odločilno sedmo tekmo prvega kroga med LA Clippersi in Dončićevim Dallasom. Začela se bo ob 21.30.