Kevin Durant je bil nezaustavljiv. Foto: Reuters

Prav vsaka je bila zelo pomembna. Netsi so namreč igrali brez poškodovanega Kyrieja Irvinga, zobe je stisnil povratnik James Harden, resda je igral kar 46 minut, a ob skromnem metu 1/10 je zbral le pet točk.

Durant je bil pravi vodja. Foto: Reuters

Durant se zaveda se pričakovanj
Milwaukee je že prvo četrtino dobil s 14 točkami razlike, s še dvema več pa je vodil ob polčasu. Kevin Durant se je zavedal velikih pričakovanj, ki jih je tudi izpolnil: "Vem, da me ljudje vidijo kot nekoga, ki lahko dobro polnim koše. V vsaki ekipi, za katero sem igral, so pričakovali, da bom dober tudi pri skokih in podajah. To mi ne uspeva prav vsakič, a znam pustiti pečat v vseh elementih igre."

Krojil zgodovino
Na peti tekmi je že bilo tako, saj je bilo v njegovi statistiki 49 točk, 17 skokov in 10 podaj. Pridni statistiki so hitro izbrskali, da je s tem postal prvi igralec v zgodovini končnice Lige NBA, ki je zbral vsaj 45 točk, 15 skokov in 10 podaj.

Giannis Antetokounmpo je iz igre metal 14/22. Foto: Reuters

Odigral prav vse minute
Durant je odigral kot pravi vodja, na parketu je prebil vseh 48 minut, iz igre je metal zelo dobro (16/23), v zadnji četrtini pa je nasul kar 20 točk. Ko je bilo do konca le 50 sekund, je zadel trojko, s katero so Netsi povedli s 109:105. Do konca tekme je nato zadel še tri proste mete. "To je bila res zgodovinska predstava," je bil kratek njegov trener Steve Nash.

Antetokounmpo prisega na ekipo
Na drugi strani je imel zvezdnik Bucksov Giannis Antetokounmpo tudi dobro tekmo (34 točk), a je priznal: "Durant je trenutno najboljši košarkar na svetu, ustavimo ga lahko le kot ekipa. Delovati moramo skupaj in ga prisiliti v težke mete. Ko bomo to storili, pa moramo upati, da bo kak tak met tudi zgrešil."

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale

Vzhod:
BROOKLYN (2) − MILWAUKEE (3) 3:2
114:108 (15:29, 28:30, 38:28, 33:21)
Durant 49 (16/23 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 13/16), 17 skokov, 10 podaj, 3 ukradene žoge in 2 blokadi v 48 minutah, Green 27 (7/8 za tri), Griffin 17 (3/6 za tri), Shamet 9, Harden 5 (1/10 iz igre, 0/8 za tri), 8 podaj in 6 skokov, Harris 5, Brown 2, Irving ni igral; G. Antetokounmpo 34 (14/22 iz igre) in 12 skokov, Middleton 25, Holiday 19, B. Lopez 15 (3/5 za tri), Connaughton 10, Forbes 5.

Peta tekma, četrtek ob 1.30:
PHILADELPHIA (1) − ATLANTA (5) 2:2

Zahod:
UTAH (1) − LA CLIPPERS (4) 2:2

Že odigrano:
Denver (3) − PHOENIX (2) 0:4

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.