Kawhi Leonard (levo) je bil s 34 točkami najboljši strelec tekme. Foto: AP

Najboljši strelec tekme je bil Kawhi Leonard, ki je zbral 34 točk in 12 skokov. Pri gostih jih je Donovan Mitchell prispeval 30, a v zadnjih sedmih minutah zaradi zvina gležnja ni igral. Gostitelji so to hitro izkoristili, dosegli 10 točk zapored in se od izida 106:95 odlepili na 116:95. Paul George je za zmagovalce dodal 31 točk (20 v prvem polčasu), Reggie Jackson in Nicolas Batum pa po 17.

"Ko moja dva najboljša igralca pokažeta, česa sta sposobna, potem je tudi drugim lažje," je povedal trener Tyronn Lue.

Clippersi, ki so trojke metali 19/36, skupaj pa so zadeli 56 odstotkov vseh metov, so tekmo končali z delnim izidom 26:11. Utah, ki je tudi dosegel veliko trojk (19/44), zaradi poškodbe znova ni mogel računati na Mika Conleyja. Mitchell je postal prvi košarkar Utaha po Karlu Malonu, ki je na petih zaporednih tekmah v končnici v statistiko vpisal vsaj 30 točk.

"V redu sem. Že danes sem se hotel vrniti na igrišče, a bi bilo škoda tvegati, ker smo takrat že zaostajali 16 ali 18 točk. Z mano bo vse v redu," je Mitchell pomiril navijače.

Četrto srečanje bo v noči na torek, prav tako v Los Angelesu.