Kawhi Leonard je z blokado v predzadnji minuti zadal Denverju zadnji udarec. Foto: Reuters

Še 8:29 pred koncem je Denver vodil s 97:90. Trener LA-ja Doc Rivers je nato vzel minuto odmora, po kateri so njegovi varovanci s serijo 14:4 prešli v vodstvo in ga niso več izpustili. Paul George je dosegel 32 točk, Kawhi Leonard jih je dodal 23, pri vodstvu 109:103 pa je blokiral zabijanje Jamala Murrayja.

Patrick Beverley je bil kaznovan s 25.000 dolarji, ker je na drugi tekmi besedno napadel sodnika. Foto: Reuters

Vse več minut za Beverleyja
Rivers vse več časa namenja Patricku Beverleyju, ki po poškodbi še ni v optimalni pripravljenosti. Na prvi tekmi je igral 12 minut, na drugi 15, tokrat je na parketu prebil 20 minut, v katerih je zbral sedem točk.

Jokić blizu trojnemu dvojčku
Pri Denverju je spet prednjačil Nikola Jokić, ki je bil blizu trojnemu dvojčku (32 točk, 12 skokov in 8 podaj). Še malo pred tekmo ni vedel, ali bo igral, saj ima težave z zapestjem. Srbu je poteza tekme uspela v tretji četrtini, ko je najprej ujel odbito žogo, se obrnil, nato pa jo je poslal na drugi konec igrišča, kjer jo je ujel in zabil Jerami Grant.

Kelti potrebujejo le še eno zmago
Boston je že uvodni polčas proti Torontu dobil z 62:35 in nato le mirno kontroliral do zmage s 111:89. Kelti vodijo s 3:2, za napredovanje potrebujejo le še eno zmago. Ključna razlika je bila pri deležu prve peterke, v tej statistiki je Boston več kot podvojil število točk aktualnih prvakov (93:45). Jaylen Brown je dosegel 27 točk, Kemba Walker pa 21.

Jaylen Brown je iz igre metal 10/18. Foto: Reuters

Brown: Nismo še na cilju
"Bili smo izjemno motivirani. To se je čutilo že od prvega sodnikovega žvižga," je bil zadovoljen trener zmagovalne ekipe Brad Stevens. Boston je v zmagah vodil z 2:0, nato pa po neverjetni trojki OG Anunobyja s sireno na tretji tekmi izgubil moment. "Smo v odličnem položaju, a nismo še na cilju," je bil previden Brown.

Nurse je bil s prvimi minutami zadovoljen
Toronto je pravzaprav vse zapravil že v samem izhodišču. V prvih 18 napadih je imel na računu le pet točk, iz igre je metal 2/15, igralci pa so izgubili pet žog. Na drugi strani je v tem času Boston dal že 18 točk. "Vem, da se to sliši noro, ampak v teh osmih minutah smo v napadu igrali res dobro. Ne predstavljam si, da bi si lahko pripravili boljše priložnosti," je bil malce protisloven trener Toronta Nick Nurse, ki je obžaloval grdo zgrešene mete svojih varovancev, ki so resda dobro odigrali prvi del napada in se spravili v položaj, ko so metali neovirano, a bili precej neuspešni pri odločilnem delu − potapljanju žoge skozi obroč.