Steph Curry je zadel 10 od 13 metov iz igre, od tega 6 od 8 trojk, ob visokem vodstvu pa je preigral le 27 minut. Foto: Reuters

Prvi zvezdnik Warriorsov je prvi polčas sklenil s 23 točkami, v nadaljevanju skorajda ni igral in je dodal samo še eno trojko ob slavju Golden Stata pri Indiani s 132:100. Vsekakor je četa Steva Kerra prišla izjemno motivirana in odločna, da se oddolžijo Pacersom, ki so lani postali sploh prvi klub z Vzhoda, ki je v zadnjih petih sezonah dobil obe tekmi z Warriorsi. Dvakratni zaporedni prvaki Lige NBA kljub nizanju zmag ponedeljkova je bila tudi deseta zaporedna v gosteh še niso zadovoljni.

Golden State si je lahko privoščil razkošje, da Curry in Kevin Durant skorajda nista igrala v drugem polčasu. Branilci naslova so tik pred tem, da prevzamejo še vodstvo na ligaški lestvici. Foto: Reuters

"Zdi se mi, da lahko," je Curry odgovoril na vprašanje, ali lahko igrajo še bolje. "Nikakor ne igramo popolne košarke, a igramo konstantno, osredotočeno, še vedno pa preizkušamo določene rotacije in podobno," je dejal dvakratni najkoristnejši igralec lige Curry. Vsekakor zastrašujoče novice za tekmece.

Denver v zadnjih 5 minutah do preobrata
Golden Statu na močnejšem Zahodu najtesneje sledi Denver, ki je v ponedeljek prav tako zmagal, a z veliko več težav. Pri predzadnjem Memphisu so Nuggetsi ob polčasu zaostajali kar za 19 točk, pred zadnjo četrtino za 17 ter še štiri minute in pol pred koncem za 13 točk. A je nato vajeti igre prevzel Nikola Jokić (24 točk) in zrežiral preobrat, Denverčani so v končnici nadigrali Grizlije s 23:7, pri čemer je 23-letnik iz Somborja tudi dosegel odločilni koš pol minute pred koncem prek Marca Gasola.

LIGA NBA

Denver in Nikola Jokić sta odigrala obupno tekmo vse do zadnjih minut, kjer je srbski velikan s 15 točkami odigral ključno vlogo. Foto: Reuters