Steph Curry je bil prvi strelec Golden Stata, čeprav je moral v tretji četrtini zaradi poškodbe zapustiti igrišče. Foto: Reuters

Dončić se je poškodoval na tekmi proti New Orleansu. Klub sicer še ni sporočil, koliko časa bo Ljubljančan odsoten, bo pa, kot je povedal trener Mavsov Jason Kidd, zagotovo manjkal tudi na naslednjem obračunu, ko bodo v noči na torek po slovenskem času gostovali v Salt Lake Cityju pri Utahu. Zatem jih čakajo še tri gostovanja v Kaliforniji, najprej v Los Angelesu pri Clippersih in dve v Sacramentu. Kidd je pristavil, da se Lukovo stanje sicer izboljšuje.

Warriorsi so udarno začeli dvoboj. Povedli so z 11:2, tudi minuta odmora pa ni prebudila Dallasa, ki je v prvi četrtini prejel kar 40 točk. Po 12 minutah so prvaki vodili za 17, največja razlika pa je bila 23. Gostje niso bili nikoli v vodstvu, so pa se v zaključku srečanja približali in celo nekoliko ogrozili domačo zmago. Minuto in pol pred koncem se je Tim Hardaway s trojko približal na 116:111, vendar je Golden Statu le uspelo ustaviti nalet Mavsov.

Vodstvo lige izreklo kazni za pretep

Vodstvo lige je suspendiralo Moja Bambo in Austina Riversa zaradi pretepa na tekmi med Orlandom Magic in Minnesoto, ko je bilo izključenih kar pet igralcev. Bamba je dobil prepoved igre na štirih tekmah, Rivers pa bo moral počivati na treh. Izvršni podpredsednik lige Joe Dumars je sporočil tudi suspenz ene tekme za Jalena Suggsa "zaradi stopnjevanja spora, ko je agresivno zgrabil Riversa za vrat in ga potegnil na tla." Za svojo vlogo v pretepu je bil kaznovan še Jaden McDaniels z 20.000 dolarji (18.471 evri) kazni zaradi potiskanja Bambe. Na dvoboju je bil izključen tudi Taurean Prince, ki pa večje kazni ni prejel.

“Vesel sem, da smo zmagali, a sem razočaran, kako smo odigrali v končnici tekme. Moramo biti precej boljši,“ je bil kritičen trener Bojevnikov Steve Kerr, ki je v tretji četrtini ostal brez najboljšega igralca Stepha Curryja. MVP lanskega finala je v 26 minutah prispeval 21 točk, sedem podaj in šest skokov, nato pa igrišče zapustil zaradi poškodbe levega kolena.

“Vedno, ko mora nekdo na magnetno resonanco, obstaja skrb. Moramo počakati na rezultate,“ je še dodal Kerr. 17 točk je dodal Draymond Green. Pri Dallasu, ki je predtem Golden State ugnal trikrat zapored, zdaj pa je na zadnjih 13 medsebojnih obračunih klonil šele tretjič, je bil s 25 najboljši Spencer Dinwiddie, 22 pa jih je dal Hardaway.

Po pet točk Dragića in Čančarja

Chicago je na domačem parketu s 129:121 premagal Portland, pri katerem je Damian Lillard dosegel 40 točk, Anfernee Simons pa jih je pristavil 27. Izkoristila sta odsotnost Alexa Carusa, najboljšega obrambnega igralca med branilci Bullsov, ki pa so nato v drugem polčasu unovčili utrujenost gostov. Namreč Blazersi so odigrali tretjo tekmo v štirih dneh. “Zagotovo je to eden izmed dejavnikov. Postajaš utrujen in potem se v igro prikradejo napake,“ je dejal Lillard.

Portland je vodil za 17 točk, v tretji četrtini, ki jo je dobil s 43:25 pa je Chicago, ki je zadel 12 trojk z več kot 46-odstotno uspešnostjo, napravil preobrat. Osem minut pred koncem je bila razlika le točk, sledila pa je serija Bikov 12:0, ki so si tako priigrali odločilno prednost. Zach LaVine je bil najbolj razpoložen pri gostiteljih s 36 točkami, DeMar DeRozan jih je v statistiko vpisal 27, Nikola Vučević pa ob 11 skokih 23. Dragić je igral 12 minut in zadel oba meta iz igre. Ob petih točkah je zbral še sedem podaj.

Chicago je zmagal drugič zapored. Foto: Reuters

Denver se je po zmagi nad Atlanto (128:108) izenačil z Bostonom na vrhu Lige NBA. Jamal Murray je z 41 točkami postavil osebni rekord sezone, Nikola Jokić pa je s 14 točkami, 18 skoki in desetimi podajami že 18. letos dosegel trojni dvojček. Vlatko Čančar je na parketu prebil 22 minut. Ob metu iz igre 1/5 je bil dvakrat natančen še s črte prostih metov. Poleg petih točk je prispeval še skok in tri podaje.

James potrebuje še 36 točk

New Orleans je s 131:126 ugnal Los Angeles Lakerse. Pelikani so končali niz desetih zaporednih porazov. Vrnili so se po zaostanku z 72:84 v tretji četrtini. Prvi strelec tekme je bil s 35 točkami nekdanji član Lakersov Brandon Ingram. Na gostujoči strani jih je 34 vpisal Anthony Davis, 27 pa LeBron James, ki zdaj potrebuje le še 36 točk do rekordne znamke Kareema Abdula-Jabbarja. V torek bodo Lakersi gostili Oklahomo in na domačem parketu lahko postane najboljši strelec Lige NBA vseh časov.

Tekme 4. februarja:
GOLDEN STATE – DALLAS
119:113 (40:23, 33:35, 29:28, 17:27)
Curry 21 (7/11 iz igre, 2/6 za tri), D. Green 17 (3/7 za tri), 9 skokov in 9 podaj, Thompson (2/6 za tri) in J. Green po 14, Kuminga in DiVincenzo (3/5 za tri) po 13, Looney 10, Wiggins 9, Jerome 5, Poole 3; Dinwiddie 25 (9/17 iz igre, 3/6 za tri), Hardaway 22 (5/10 za tri), Finney Smith 18 in 9 skokov, Green 12, Hardy 11, Powell 10, Bullock, Wright in Lawson po 5, Dončić in Wood nista igrala.

NEW ORLEANS – LA LAKERS 131:126
Ingram 35 (15/28 iz igre), McCollum 23 (8/16 iz igre), Murphy 21 (4/9 za tri), Valančiunas (14 skokov) in Alvarado po 18; Davis 34 (13/25 iz igre) in 14 skokov, James 27 (10/22 iz igre, 1/7 za
tri, prosti meti 6/9), 9 skokov in 6 podaj v 40 minutah, Westbrook 15 (6/11 iz igre), Brown 14 (3/7 za tri).

BROOKLYN – WASHINGTON 125:123
Thomas 44 (16/23 iz igre, 4/5 za tri), Sumner 29 (9/19 iz igre), Claxton 15 in 13 skokov, Irving, Durant in Simmons niso igrali; Porzingis 38 (11/20 iz igre, 4/5 za tri, prosti meti 12/13), Avdija 23 (4/9 za tri), Morris 18, Beal ni igral.

NEW YORK – LA CLIPPERS 128:134 - po podaljšku
Brunson 28 (14/19 iz igre, 5/7 za tri), Randle 28 (10/18 iz igre), 11 skokov in 7 podaj, Barrett 14 (6/21 iz igre, 1/8 za tri); Leonard 35 (11/23 iz igre, prosti meti 12/12), George 30 (5/9 za tri), Powell 24, Morris 17 (4/8 za tri).

DETROIT – PHOENIX 100:116
Bey 25 (4/8 za tri), Bogdanović 23 (4/10 za tri), Stewart 17; Ayton 31 (13/15 iz igre) in 16 skokov, Bridges 24 (3/7 za tri), Johnson 20 (3/4 za tri), Craig 14 (4/4 za tri).

MILWAUKEE – MIAMI 123:115
Andetokumbo 35 (13/19 iz igre, prosti meti 9/16), 15 skokov in 11 podaj, Middleton 24 (9/14 iz igre), Allen 19 (4/7 za tri), Holiday 15 (3/5 za tri); Butler 32 (11/21 iz igre), Herro 24 (10/24 iz igre), Martin 17.

OKLAHOMA CITY – HOUSTON 153:121
Gilgeous Alexander 42 (14/23 iz igre, prosti meti 14/15), Muscala 19 (5/8 za tri), Joe 18 (5/8 za tri); Christopher in Washington po 20.

CHICAGO – PORTLAND 129:121
LaVine 36 (11/18 iz igre, 5/10 za tri, prosti meti 9/9), DeRozan 27 (10/16 iz igre, Vučević 23 in 11 skokov, Dosunmu 13 (3/4 za tri) ... Dragić 5 (2/2 iz igre, 1/1 za tri) in 7 podaj v 12 minutah; Lillard 40 (12/21 iz igre, 5/12 za tri, prosti meti 11/11), Simons 27 (5/12 za tri), Grant in Hart po 13.

DENVER – ATLANTA 128:108
J. Murray 41 (15/24 iz igre, 7/12 za tri), Porter 23 (3/8 za tri), Gordon 15, Jokić 14 (5/8 iz igre), 18 skokov in 10 podaj ... Čančar 5 (1/5 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 2/2), 3 podaje in 1 skok v 22 minutah; D. Murray 28 (10/21 iz igre) in 10 podaj, Hunter 20, Griffin 15.