Luka Dončić je bil nasmejan po trojki deset minut pred koncem. Ni si mislil, da bo prišlo do tako napete končnice. Foto: Reuters

Na zadnjih tekmah nekoliko drugače razporejamo moje minute. Menim, da sem zaradi tega bolj svež ob koncu tekme. Zame je to dobro,

Luka Dončić

21-letni Ljubljančan je že enajstič zapored dosegel 25 točk ali več. Mark Aguirre in Dirk Nowitzki držita klubski rekord, 13-krat zapored sta presegla to mejo. Najboljši strelec Dallasa je bil Kristaps Porzingis, ki je prispeval 27 točk in 13 skokov. Prvič v tej sezoni so bili v American Airlines Centru tudi navijači. Zbralo se jih je lahko le 1.000, vodstvo kluba je torej dovolilo pet odsotkov kapacitete dvorane.

Minnesota ima velike težave. Karl-Anthony Towns je izpustil že 12. zaporedno tekmo zaradi okužbe z novim koronavirusom. D'Angelo Russell je v prvem polčasu dosegel 6 točk, po odmoru pa ni bil več na parketu zaradi poškodbe leve noge. Malik Beasley je s 30 točkami dosegel rekord sezone, kar 22 jih je nanizal v zadnjih osmih minutah in poskrbel je za napeto končnico.

Dallas skoraj zapravil 23 točk naskoka
Mavericksi so sijajno odigrali prvo četrtino, ki so jo dobili kar s 43:22. Minnesota se v drugi in tretji četrtini ni nevarno približala, Dončić je s trojko deset minut pred koncem povišal na 105:82.

Osem minut pred koncem je Beasley začel šov. Nanizal je 22 točk, zadel kar šest trojk in 50 sekund pred koncem se je prednost Dallasa stopila na 123:120. Josh Richardson je s košem in prostima metoma preprečil veliko vrnitev Volkov.

Igralci Minnesote so skušali na vse načine zaustaviti Dončića. Foto: Reuters

15 točk Porzingisa v prvi četrtini
Porzingis je v prvi akciji srečanja zadel trojko in že po štirih minutah je zbral 10 točk. Izid je bil zadnjič izenačen na 14:14. V zadnjih treh minutah uvodne četrtine so Mavericksi z delnim izidom 14:2 povedli kar s 43:22. Dončić je prehitel sireno ob koncu 12. minute.

Volkovi dolgo časa resneje zapretili
V drugi četrtini je prednost še narasla. Tim Hardaway je s trojko povišal na 67:42. Ob odmoru je imel Dallas 20 točk naskoka (71:51).

Tudi v tretji četrtini se Volkovi niso uspeli nevarno približati. Po 36 minutah je na semaforju pisalo 95:77 in trener Rick Carlisle je verjetno že razmišljal, koliko časa bosta Dončić in Porzingis še ostala na parketu.

Simultanka Beasleyja v zadnjih osmih minutah
Dončić je deset minut in 22 sekund pred koncem z leve strani zadel edino trojko na tekmi iz sedmih poskusov. Dvignil je roke v zrak in nasmejan odšel na klop pri vodstvu s 105:82. Beasley, ki je v prvem polčasu dosegel le tri točke, je imel drugačne načrte. S štirimi trojkami je približal Volkove na 112:103, do konca pa je ostalo še pet minut. Dončič je odgovoril z dvema prostima metoma in polaganjem. Tri minute pred koncem je povišal na 123:110.

Richardson preprečil preobrat
Žilavi gostje se niso predali. Beasley je zadel še dve trojki, Anthony Edwards pa je z zabijanjem znižal na 123:118. Tudi minuta odmora ni pomagala gostiteljem, saj je Beasley zadel tudi 50 sekund pred koncem. V odločilnem napadu je Richardson prodrl v raketo in povišal na 125:120. Volkovom je ostalo še 27 sekund. Beasley je moral tvegati in s težkega položaja ni bil natančen, Richardson pa je z dvema prostima metoma potrdil drugo zaporedno zmago Dallasa.

Dončić srečen, da so se vrnili navijači
"Na zadnjih tekmah nekoliko drugače razporejamo moje minute. Menim, da sem zaradi tega bolj svež ob koncu tekme. Zame je to dobro. V zadnji četrtini so imeli dober niz. Mi smo storili vse, da zmagamo. Kaj drugega niti ni pomembno. Bistveno je tudi, da so se v zadnjih dneh v dvorane vrnili navijači, čeprav v omejenem številu. Odlično je. Komaj smo čakali na navijače v dvorani. Upam, da jih bo kmalu še več. Dali so nam energijo, tudi če jih je bilo malo," je povedal Dončić.

"Končnice tekem moramo odigrati precej bolje. Iz današnje zadnje četrtine se moramo veliko naučiti. Imako veliko maldih igralcev, ki potrebujejo izkušnje na takih tekmah," je dejal trener Dallasa Rick Carlisle.

Ta teden še tri domače tekme
Dončić in soigralci bodo v sredo gostili Atlanto, nato pa še New Orleans, Portland in Detroit. Le Blazersi imajo pozitiven izkupiček zmag in porazov.

Milwaukee v drugem polčasu nadigral Denver
Derbi ponedeljkovega večera je bil v Denverju, kjer so Nuggetsi izgubili proti Milwaukeeju s 112:125. Giannis Antetokounmpo je prispeval 30 točk in 9 skokov, Khris Middleton pa je dodal 29 točk in 12 podaj. 35 točk in 12 skokov Nikole Jokića ni bilo dovolj. Nuggetsi so popolnoma popustili v drugem polčasu. Bucksi so skok dobili s 50:38.

Čančar igral v drugi četrtini
Vlatko Čančar je igral pet minut in 45 sekund na začetku druge četrtine, zgrešil je trojko. V statistiko je vpisal en skok.

James s trojnim dvojčkom rešil Lakerse
Znova je bilo zelo napeto v Staples Centru, kjer so LA Lakersi po podaljšku premagali Oklahomo s 119:112. V soboto so prvaki potrebovali dva podaljška proti Detroitu, ki je najslabša ekipa v ligi, tudi tokrat pa so bili večji del srečanja razglašeni.

LeBron James je bil znova na parketu kar 43 minut. Foto: Reuters

Oklahoma je imela deset minut pred koncem rednega dela že 11 točk naskoka (79:90). Shai Gilgeous-Alexander je zadel trojko dve minuti pred koncem in vse je kazalo na veliko presenečenje (102:107). Lakersi so v ključnih trenutkih le zaigrali precej bolje v obrambi.

Wesley Matthews je bil natančen izza črte, nato pa sta LeBron James in Dennis Schröder poskrbela za vodstvo s 110:107, a je Nemec drugi prosti met 15 sekund pred koncem zgrešil. Gilgeous-Alexander je 1,2 sekunde pred koncem zadel tri proste mete, potem ko je osebno napako nad njim pri metu izza črte naredil Kentavious Caldwell-Pope.

V podaljšku so bili Lakersi boljši z 9:2, gostom je zmanjkalo moči. Matthews je zadel še eno trojko, z zabijanjem pa je nov imeniten večer zaokrožil James. MVP lanskega finala je dosegel tretji trojni dvojček sezone z 28 točkami, 14 skoki in 12 podajami.

Jezerniki so zmagali petič zapored, čeprav ni igral zvezdnik Anthony Davis, ki ima bolečine v desni ahilovi tetivi. Manjkal je tudi Alex Caruso, ki je pravi specialist za tesne končnice.

Tekme 8. februarja:
DALLAS - MINNESOTA
127:122 (43:22, 28:29, 24:26, 32:45)
Porzingis 27 (10/19 iz igre, 4/7 za tri) in 13 skokov, Dončić 26 (9/22 iz igre, 1/7 za tri, prosti meti 7/9), 8 skokov in 5 podaj v 37 minutah, Hardaway 24 (4/9 za tri), Richardson 18 in 8 podaj, Powell 12, Finney Smith 7, Kleber in Burke po 5, Brunson 3; Beasley 30 (10/21 iz igre, 6/12 za tri), 9 skokov in 6 podaj, Edwards 22, Nowell 18, Okogie 11, Rubio 9 in 7 podaj, McDaniels, Reid in Russell po 6, Hernangomez in Vanderbilt po 5, E. Davis in Layman po 2.

CHARLOTTE - HOUSTON 119:94
Ball 24 (7/12 za tri), 10 podaj in 7 skokov, Hayward in Bridges (10 skokov) po 19, Rozier 15, Monk 14; Oladipo 21 (7/18 iz igre), McLemore 15 (4/7 za tri), House in Tate po 13.

CHICAGO - WASHINGTON 101:105
LaVine 35 (12/26 iz igre, 3/8 za tri), Young 14, Valentine 11; Beal 25 (10/24 iz igre, prosti meti 14/15), Hačimura 19 in 10 skokov, Len 13 (5/5 iz igre), Bertans 12.

MEMPHIS - TORONTO 113:128
Valančiunas 27 (8/12 iz igre) in 20 skokov, Brooks 22, Morant 18 in 9 podaj, Anderson 15; VanVleet in Siakam (5/8 za tri) po 32, Powell 29 (6/9 za tri), Boucher 12 in 10 skokov.

SAN ANTONIO - GOLDEN STATE 105:100
Murray 27 (10/19 iz igre) in 10 skokov, DeRozan 21 in 10 podaj, Pöltl 14 in 11 skokov; Curry 32 (6/11 za tri), Oubre 24, Wiggins 11, Green 7, 10 skokov in 10 podaj.

PHOENIX - CLEVELAND 119:113
Booker 36 (14/27 iz igre, 5/9 za tri) in 8 podaj, Bridges 22 (8/10 iz igre), Moore 17, Ayton 15 in 16 skokov, Paul ni igral; Sexton 23 (10/15 iz igre), Garland 17, Drummond 15 in 14 skokov.

DENVER - MILWAUKEE 112:125
Jokić 35 (13/26 iz igre, 3/6 za tri), 12 skokov in 6 podaj, Barton 24, Millsap 13, Morris 12, Murray 11 ... Čančar 0 (0/1 za tri) in 1 skok v 6 minutah; G. Antetokounmpo 30 (11/23 iz igre) in 9 skokov, Middleton 29 (9/16 iz igre), 12 podaj in 9 skokov, Forbes 15, B. Lopez in DiVincenzo po 13.

LA LAKERS - OKLAHOMA CITY * 119:112
James 28 (11/22 iz igre, 2/10 za tri), 14 skokov in 12 podaj, Harrell 21, Schröder 19, Matthews 16 (4/5 za tri), Davis in Caruso nista igrala; Gilgeous Alexander 29 (10/25 iz igre), 10 podaj in 7 skokov, Bazley 21 in 7 skokov, Diallo 20 in 11 skokov, Jackson in Horford po 14.