Prvo ime Dallasa je bil tokrat Dwight Powell, ki je bil nezgrešljiv, na koš je vrgel 11-krat, žoga je skozi mrežico zletela 11-krat. Foto: AP

20-letnik se je tokrat ustavil pri 20 točkah (met 8/19; 2/9 za tri, prosti meti 2/8), 8 skokih in 2 podajah v 27 minutah. V zadnji četrtini ni več stopil na parket. Končni izid je bil 124:97.

Prva obračuna v sezoni so Mavericksi dobili s 142:94 in 141:121. Na obeh je Dončić vknjižil trojnega dvojčka. Slovenski zvezdnik je novembra v Dallasu zbral 35 točk, 11 podaj in 10 skokov, decembra v San Franciscu pa 31 točk, 15 podaj in 12 skokov.

Steph Curry je na klopi le nemočno opazoval prevlado Dallasa. Foto: AP

Dallas je levji delež posla opravil v prvem polčasu. Mavericksi, ki so deveto tekmo zapored igrali brez Kristapsa Porzingisa, so vodili vso tekmo razen uvodne minute (2:3). Trener Rick Carlisle je držal visok tempo s pogostimi menjavami igralcev, ki so do potankosti izpolnjevali svoje naloge. Že v prvi četrtini je prednost narasla na 12 točk in se vseskozi počasi višala. Sredi tretje četrtine je bilo +28 in niti mini kriza (delni izid 0:13) ob koncu tega dela ni ogrozila prepričljive zmage niti za trenutek.

Teniški zvezdniki zbrali tri milijone evrov za pomoč prizadetim v požarih

Brezhibni Powell in odlični Marjanović
Praktično brezhibno tekmo je odigral Dwight Powell, ki je ob metu 9/9 dosegel 21 točk v 24 minutah. Dodal je še 9 skokov. Tudi on v zadnji četrtini ni igral. "Zmaga je super, a jo moramo hitro pozabiti, se resetirati in pripraviti na novo tekmo," je bil kratek Powell. Boban Marjanović je do dvojnega dvojčka prišel že v 11 minutah. Srečanje je končal s 13 točkami in 11 skoki.

Tekmeca razorožili že v prvi četrtini
Dallas je odprl tekmo z dvema točkama Dončića in vodil praktično vso prvo četrtino. Že v prvih dveh minutah in pol so Mavericksi dosegli 10 točk. Po štirih minutah in pol je bil pri prednosti Dallasa s 16:9 trener Golden Stata Steve Kerr prisiljen poklicati prvo minuto odmora. A niti ta ni pomagala, prav tako, da je Dončić hitro odšel na klop. Razpoloženi Maxi Kleber, Tim Hardaway jr. in Dwight Powell so naskok hitro povečali na dvomestno številko (25:13). Dallas (trojke 6/13) je prvo četrtino končal z desetimi točkami prednosti. Dončić je v šestih minutah zbral 4 točke (met 2/4, za tri 0/1), 3 skoke in 1 podajo.

Prva ostrostrelca Dallasa nista imela najboljšega večera pri metu za 3 točke, Dončić je metal 2/9, Tim Hardaway pa 2/8. Foto: AP

Prosti meti črna pika Dončića
Dončić se je v igro vrnil na začetku druge četrtine in za uvod zgrešil oba prosta meta. Trener Dallasa Rick Carlisle je veliko menjal, zavedajoč se, da čez 24 ur Maverickse čaka nova tekma. Že v prvi in na začetku druge četrtine se je na parketu zvrstilo deset igralcev. Opazna je bila vloga Bobana Marjanovića, ki je v zgolj v osmih minutah vknjižil 7 točk in 7 skokov. Prednost je naraščala in po 16 minutah je bilo 48:33. Največ je Dallas v prvem polčasu vodil za 19 (59:40). Ob polčasu je bila razlika 18. Dončić je v prvem polčasu v 16 minutah dosegel 10 točk (met 4/10; 0/3 za tri) ter dodal še 6 skokov in 2 podaji. Proste mete je izvajal zgolj 2/6. Prvi strelec je bil Powell s 15 točkami (met 6/6).

Mini kriza minila brez posledic
Začetek drugega dela ni prinesel sprememb. Dallas je nadzoroval igro in prednost se je kmalu povzpela nad 20 točk razlike, potem ko so Bojevniki v prvih štiri minutah dosegli le dve točki. Dončić je prvo trojko po petih neuspešnih poskusih zadel sredi tretje četrtine. Edino krizo so imeli Mavericksi ob koncu tretje četrtine, ko je prednost po delnem izidu 13:0 z 28 skopnela na 15. Pred zadnjimi 12 minutami je Dallas vodil s 94:71.

V zadnjih 12 minutah so delo pretežno opravili rezervisti, ki so najvišjo razliko na tekmi dvignili na 29 točk.

Že čez 24 ur v Sacramentu (tudi s Porzingisom)
Že v noči na četrtek čaka Dallas novo gostovanje, tokrat pri Sacramentu. Na parket naj bi se vrnil tudi Porzingis. "Danes še ni bil popolnoma pripravljen in nismo želeli tvegati, morda se bodo zvezde zanj poravnale že proti Sacramentu, a nič ni zagotovo, več bomo vedeli šele jutri," ostaja previden Carlisle.

Tekme 14. januarja:
GOLDEN STATE – DALLAS
97:124 (26:36, 21:29, 24:29, 26:30)
Poole 17, Paschall 16, Russell in Robinson po 13; Powell 21 (met 9/9) in 9 skokov, Dončić 20 (met 8/19), 8 skokov in 2 podaji v 27 minutah, Marjanović 13 in 11 skokov, Hardaway 12, Kleber in Barea po 11, Curry 9.

ATLANTA – PHOENIX 123:110
Young 36, 10 podaj, Huerter 23, 15 skokov, 8 podaj, Collins 22, 10 skokov; Booker 39, Ayton 20 in 10 skokov.

BROOKLYN – UTAH 107:118
Irving 32, 11 podaj, Dinwwidie 17, Harris 13; Ingles 27, Mitchell 25, Gobert 22 in 18 skokov, Bogdanović 18.

MILWAUKEE – NEW YORK 128:102
Antetokounmpo 37 (met 12/17) in 9 skokov v 21 minutah, Middleton 17, Ilyasova 14; Randle 25 in 15 skokov, Barrett 22, Portis 20.

MEMPHIS – HOUSTON 121:110
Morant 26, Brooks 24, Valančiunas 19; Harden 41 (met 13/37), Gordon 23, Capela 16 in 16 skokov.

LA CLIPPERS – CLEVELAND 128:103
Leonard 43 (met za 2: 8/12, met za 3: 6/10), Williams 24, Zubac (10 skokov), Shamet in Harrell po 12; Sexton 25, Osman 21, Garland 14 in 10 podaj.