Rudy Gobert je v ponedeljek manjkal zaradi zvina gležnja, tokrat pa je dosegel 18 točk. Foto: Reuters

Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme v Target Centru s 25 točkami, znova se je približal trojnemu dvojčku, saj je zbral tudi 10 podaj in 9 skokov. Tim Hardaway in Spencer Dinwiddie sta zadela po štiri trojke.

Anthony Edwards, ki je blestel v ponedeljek, je tokrat dosegel 23 točk, a zgrešil vse štiri mete izza črte. Vrnil se je Rudy Gobert, ki je prispeval 19 točk in 15 skokov. Zelo slab večer je imel D'Angelo Russell, ki je zgrešil vseh sedem metov za tri točke in končal tekmo z 8 točkami, kar je močno pod njegovim povprečjem.

Manjkali so Maxi Kleber, Josh Green in Dorian Finney-Smith. Trener Jason Kidd je moral plačati 25.000 ameriških dolarjev kazni, ker je odšel na drugo stran parketa in povedal nekaj krepkih sodniku Nicku Buchertu.

Reggie Bullock se je izkazal z dvema trojkama v zadnji četrtini. Eden izmed nosilcev igre pri Minnesoti D'Angelo Russell je zgrešil vseh sedem metov izza črte. Foto: Reuters

Dončić: Govorica telesa je bila prava
"Tokrat smo imeli precej več energije. Govorica telesa je bila prava. Na vsaki tekmi moramo tako igrati. Veliko smo se lahko naučili iz teh dveh tekem," je povedal Dončić.

"Veliko stvari smo izboljšali predvsem v končnici tekme. Luka je zadel nekaj pomembnih metov, nato pa je bil odličen podajalec. Zaupal je soigralcem, da bodo zadeli ključne mete," je dodal trener Kidd.

Številne menjave v vodstvu v prvih treh četrtinah
V prvem polčasu si nobeni ekipi ni uspelo priigrati višje prednosti. Obe četrtini je bolje odprl Dallas, a so Volkovi hitro odgovorili in odšli na odmor s točko naskoka (52:51). Dončić je v prvem delu zbral 15 točk.

Tudi v tretji četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, Dončić je z dvema prostima metoma zagotovil Mavericskom točko prednosti po 36 minutah (74:75).

Mavericksi s petimi trojkami sredi zadnje četrtine do odločilne prednosti
Austin Rivers in Edwards sta zagotovila gostiteljem minimalno prednost sedem minut pred koncem (85:82). Dončić je počival uvodnih pet minut zadnje četrtine. Hardaway, ki v ponedeljek ni igral zaradi prehlada, je zadel dve zaporedni trojki, nato pa je še podal do Dinwiddieja, ki je bil prav tako natančen izza črte. Dončića so dobro pokrili, zato pa je našel Reggieja Bullocka, ki je dvakrat zadel za tri točke. Dallas si je s petimi trojkami v dveh minutah in pol zagotovil najvišjo prednost na tekmi (89:97).

Volkovi zgrešili preveč trojk
Do konca so ostale le še štiri minute. Rivers je s trojko znižal na 94:97, vendar je v naslednjem napadu s petih metov zadel Dončić. Gostitelji so preveč poskušali z meti z razdalje, ki pa jim niso uspevali (8/30). Rivers, Edwards in Jaden McDaniels niso bili natančni. Dončić in Dinwiddie sta zadela vse proste mete v zadnjih sekundah in s tem potrdila zmago Dallasa, ki ima znova polovičen izkupiček zmag in porazov (16-16).

Pascal Siakam si je izbral pravo mesto za predstavo kariere. Pod žarometi Madison Square Gardna le največji mojstri presežejo magično mejo 50 točk. Foto: Reuters

Siakam z 52 točkami končal zmagoviti niz Knicksov
New York je doživel nepričakovan poraz po osmih zaporednih zmagah. Knicksi so morali priznati premoč Torontu (106:113). Večer kariere je imel Pascal Siakam, ki je nasul 52 točk v Madison Square Gardnu. Raptorsi so po šestih zaporednih porazih le okusili slast zmage, na gostovanju so bili uspešni prvič po 14. novembru.

Julius Randle in R. J. Barrett sta dosegla po 30 točk, Immanuel Quickley je zadel šest trojk, a je imel zelo slab večer Jalen Brunson. Prispeval je le 7 točk (3/14 iz igre, 0/3 za tri). Zelo je manjkal tudi Quentin Grimes, ki si je zvil gleženj ob veličastni zmagi nad Golden Statom v torek.

Raptorsi so imeli na začetku zadnje četrtine že 11 točk naskoka (85:96), vendar so se Knicksi vrnili in povedli s 102:101 po zabijanju Barretta tri minut in pol pred koncem. Fred VanVleet je zadel odločilno trojko minuto in pol pred koncem, nato pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago (102:108).

Dosunmu prehitel sireno v Atlanti za zmago Bikov
Atlanta je v dramatični končnici izgubila proti Chicagu s 108:110. Onyeka Okongwu je z dvema košema v zadnje pol minute izenačil na 108:108. Ostale so še štiri sekunde po minuti odmora. De DeRozan je z levega kota skušal zadeti trojko, a je zgrešil celoten obroč. Pod košem je Ayo Dosunmu ujel žogo in jo od table poslal skozi mrežico ob pisku sirene za zmago Bikov.

Po torkovi zmagi v Miamiju je tokrat Goran Dragić počival. DeRozan je bil najboljši strelec Chicaga z 28 točkami, Zach Lavine jih je dodal 22, Nikola Vučević pa 20. Najboljši strelec srečanja je bil zvezdnik Hawksov Trae Young s 34 točkami, zadel je sedem metov izza črte.

Tyrese Haliburton je bil najzaslužnejši za veliko zmago Indiane v Bostonu. Foto: Reuters

Haliburton nerešljiva uganka za Celticse
Boston, ki je bil še pred desetimi dnevi najboljša ekipa lige, je izgubil že petič na zadnjih šestih tekmah. Celticsi so prespali prvi polčas na domačem parketu in izgubili proti Indiani s 112:117.

Pacersi so si ob odmoru priigrali kar 28 točk naskoka v TD Gardnu (43:71). Navijači Bostona so z glasnimi žvižgi pospremili svoje ljubljence v garderobo. V drugem delu so Celticsi zaigrali precej bolje, vendar niso bili niti blizu preobrata.

Jayson Tatum je bil najboljši strelec srečanja z 41 točkami. Zelo se je poznalo, da je zaradi bolezni manjkal obrambni specialist Marcus Smart. Najmlajši trener Lige NBA Joe Mazzulla je priznal, da njegovi izbranci niso bili osredotočeni v prvem polčasu. Blestel je Tyrese Haliburton, ki je nasul 33 točk, zadel je šest trojk.

Poraz oslabljenih Lakersov v Sacramentu
Golden 1 Center v Sacramentu je bil razprodan, vzdušje na obračunu ekip iz Kalifornije pa zelo naelektreno. Kingsi so premagali LA Lakerse s 134:120.

LeBron James in Domantas Sabonis sta bila v središču pozornosti v Sacramentu. Foto: Reuters

LeBron James je bil najboljši strelec tekme z 31 točkami, a Jezerniki brez Anthonyja Davisa in Russlla Westbrooka niso imeli možnosti. Gostitelji so blesteli v drugi in tretji četrtini, ko so si zagotovili odločilno prednost. Po 36 minutah so vodili s 106:86.

Lakersi imajo na bližnjem gostovanju v Sacramentu tradicionalno veliko navijačev, tokrat pa so bili zelo glasni tudi navijači Kingsov, ki upajo na prvi nastop v končnici po letu 2006. Po uvodnih štirih porazih je Sacramento dobil 17 od zadnjih 26 tekem. Domantas Sabonis se je izkazal s trojnim dvojčkom (13 točk, 21 skokov in 12 podaj).

Prvaki že do odmora prejeli 91 točk
Brooklyn je že po po dveh četrtinah proti Golden Statu vodil z 91:51. Netsi so dosegli tretje najvišje število točk v zgodovini Ligi NBA, na koncu pa so zmagali s 143:113 proti oslabljenim tekmecem. V ekipi prvakov ni bilo Stephena Curryja, Klayja Thompsona in Andrewa Wigginsa.

Tudi Brooklyn ni bil popoln, manjkal je Kyrie Irving, a je bilo v ekipi devet igralcev z dvomestnim številom točk, kar je klubski rekord. Med njimi so bili tudi Edmond Sumner (16), Royce O'Neale (14) in Ben Simmons (10). James Wiseman je v igro vstopil s klopi in bil prvi strelec Golden State s 30 točkami.

45 točk Antetokounmpa premalo
Giannis Antetokounmpo je s 45 točkami dosegel strelski rekord sezone, temu je dodal 14 skokov, a je bilo to premalo, da bi najboljša ekipa vzhodnega dela lige Milwaukee vpisal novo zmago. S 114:106 je bil boljši Cleveland za šestnajsto domačo zmago. Donovan Mitchell je nasul 36 točk.

Tekme 21. decembra:
MINNESOTA – DALLAS
99:104 (31:29, 21:22, 22:24, 25:29)
Edwards 23 (11/21 iz igre, 0/4 za tri), Rivers 21 (3/5 za tri), Gobert 19 in 15 skokov, McDaniels 10, Russell 8 (4/13 iz igre, 0/7 za tri), Reid in Forbes po 6, Nowell 4, Moore 2; Dončić 25 (8/16 iz igre, 1/5 za tri, prosti meti 8/9), 10 podaj in 9 skokov v 37 minutah, Hardaway 21 (4/10 za tri), Dinwiddie 19 (4/8 za tri), Wood 12, Powell 10, Bullock 8, Walker 4, Bertans 3, Ntilikina 2.

CLEVELAND – MILWAUKEE 114:106
Mitchell 36 (9/21 iz igre, 3/6 za tri, prosti meti 15/16), Garland 23, Allen 19; Antetokounmpo 45 (17/27 iz igre, proti meti 11/16) in 14 skokov, B. Lopez 14, Beauchamp 11.

PHILADELPHIA – DETROIT 113:93
Embiid 2 (6/16 iz igre) in 10 skokov, Harris 17, Harden 15 (6/14 iz igre, 2/7 za tri) in 8 podaj; Ivey 18, Hayes 12.

ATLANTA – CHICAGO 108:110
Young 34 (9/24 iz igre, 7/14 za tri, prosti meti 9/9), Okongwu 18 in 11 skokov, Murray 15; DeRozan 28 (12/23 iz igre), LaVine 22, Vučević 20, Dragić ni igral.

BOSTON – INDIANA 112:117
Tatum 41 (13/25 iz igre, 4/11 za tri), Brown 19 (8/23 iz igre) in 10 skokov, Brogdon 18; Haliburton 33 (12/24 iz igre, 6/13 za tri), Nesmith 15, Duarte 14 (4/5 za tri), Turner 10.

BROOKLYN – GOLDEN STATE 143:113
Durant 23 (9/17 iz igre), Sumner 16, O'Neale 14, Irving ni igral; Wiseman 30 (12/14 iz igre), Moody (3/5 za tri) in Baldwin (5/8 za tri) po 17, Curry, Thompson in Wiggins niso igrali.

NEW YORK – TORONTO 106:113
Randle (13/17 iz igre in 13 skokov) in Barrett (4/6 za tri) po 30, Quickley 20 (6/9 za tri), Robinson 12, Brunson 7 (3/14 iz igre, 0/3 za tri) in 12 podaj; Siakam 52 (17/25 iz igre, 2/6 za tri, prosti meti 16/18), 9 skokov in 7 podaj, VanVleet 28 (4/10 za tri), Anunoby 15.

HOUSTON – ORLANDO 110:116
Porter 31 (5/9 za tri), Ja. Green 21, Martin 18; F. Wagner 25 (4/8 za tri), Banchero 23 in 13 skokov, Anthony 15, M. Wagner 12.

OKLAHOMA CITY – PORTLAND 101:98
Gilgeous Alexander 27 (8/19 iz igre), Williams 15, Dort 14; Grant 17, Lillard 16 (6/19 iz igre, 2/11 za tri) in 8 podaj, Hart 13.