Dončić si je v zadnjih šestih minutah lahko privoščil počitek in misli usmeril k ponedeljkovemu obračunu z vodilnim Utahom. Foto: Reuters

Mavericksi so v dvorani Capital One Arena znova igrali brez Kristapsa Porzingisa. Latvijec vedno počiva na drugi tekmi, ko sta na sporedu srečanji dva zaporedna večera. Pred končnico noče tvegati poslabšanja stanja desnega kolena. Počivala sta tudi Josh Richardson in Maxi Kleber.

Dončić je imel 50-odstotni met iz igre (12/24), zadel pa je le eno trojko iz osmih poskusov. Jalen Brunson se je izkazal z 19 točkami, Boban Marjanović je vpisal tretji dvojni dvojček v sezoni (15 točk in 12 skokov). Na klopi je znova sedel Rick Carlisle, saj je bil pozitivni izvid testa na novi koronavirus v petek napačen. Dodatni testi so pokazali, da lahko vodi moštvo, potem ko ga je v New York zamenjal pomočnik Jamahl Mosley.

Russell Westbrook prvič na zadnjih petih tekmah ni dosegel trojnega dvojčka. Foto: Reuters

Washington zelo pogrešal ostrostrelca Beala
Wizardsi so doživeli tretji zaporedni poraz in 10. mesto, ki vodi v dodatne tekme za preboj v končnico, je vse bolj oddaljeno. Russell Westbrook je zbral 26 točk in 14 skokov. Robin Lopez je bil razigran predvsem v prvem polčasu, ko je dosegel 14 od 18 točk. Davis Bertans je zaigral prvič po 18. marcu in dosegel je 11 točk. Washington je zadel le pet trojk iz 25 poskusov, nekdanji igralec Olimpije je bil natančen trikrat.

Najboljši strelec lige Bradley Beal je izpustil četrto tekmo zapored zaradi poškodbe kolka. Manjkal je tudi Rui Hačimira zaradi poškodbe desnega ramena.

Dončić sijajno odprl srečanje
Poleg Dončića so bili v začetni peterki Dallasa še Tim Hardaway, Nicolo Melli, Dorian Finney Smith in Boban Marjanović. Ljubljančan je sijajno odprl tekmo, sredi uvodne četrtine je zbral že 10 točk, Dallas pa si je nabral pet točk naskoka (9:14).

Robin Lopez je prevladoval v raketi, kjer ni bilo Porzingisa. Wizardsi so na začetku druge četrtine izenačili na 35:35. Pet minut pred koncem prvega dela se je Dončić vrnil na parket in takoj je Dallas znova povedel. Razigral se je tudi Melli in ob odmoru so imeli Mavericksi pet točk naskoka (47:52). Dončić, Lopez in Westbrook so v prvem polčasu dosegli po 14 točk.

Wizardsi popustili v zadnji četrtini
Na začetku drugega polčasa so Mavericksi stavili na visokega Marjanovića, ki je nanizal pet točk. Dončić je s polaganjem povečal razliko na 49:61 in trener gostiteljev Scott Brooks je vzel minuto odmora. Sredi tretje četrtine se je Washington približal na 60:66, a je Dallas takoj odgovoril s sedmimi zaporednimi točkami.

Bertans je s trojko šest minut pred koncem znižal na 80:89, nato pa je Dallas z delnim izidom 12:2 potrdil zmago. Hardaway je zadel dve zaporedni trojki. Tri minute pred koncem je prednost narasla na 19 točk (82:101). Dončiću se ni bilo več treba vrniti na parket. Zadnjih šest minut in 25 sekund je presedel na klopi.

Carlisle zadovoljen z obrambo v drugem polčasu
"Drugi polčas smo odigrali odlično. V tretji in četrtini četrtini smo prejeli le po 20 točk, to je bil ključ do uspeha. Luka je odigral zelo dobro tekmo, Hardaway je imel dobre trenutke, a tudi slabe, na koncu pa je zadel dve trojki," je bil zadooviljen Carlisle.

Utah zadel rekordnih 18 trojk v prvem polčasu
Dallas bo v ponedeljek v pravi poslastici gostil Utah. Vodilna ekipa v ligi je s 137:91 razbila Orlando. Klubski rekord v Vivint Smart Home Areni zdaj znaša že 22 zaporednih zmag.

Joe Ingles in Donovan Mitchell sta skupaj zadela kar enajst trojk. Foto: AP

Srečanje v Salt Lake Cityju je bilo odločeno že po prvem polčasu, saj je Utah povedel kar z 78:40. Postavil je rekord Lige NBA z 18 trojkami do odmora. Donovan Mitchell je bil že v prvem polčasu šestkrat natančen izza črte. V drugem delu so igrali večinoma rezervisti, nihče izmed gostiteljev ni bil na parketu več kot 34 minut. Veteran Mike Conley je počival.

Orlando po odhodu nosilcev igre Nikole Vučevića, Evana Fournierja in Aarona Gordona ni več konkurenčen.

Cleveland več kot enajst let brez zmage v Miamiju
Miami je odpravil Cleveland s 115:101. To je bil že 20. zaporedni poraz Cavaliersov v American Airlines Areni. Zadnjič so se zmage veselili 25. januarja 2010, ko je LeBron James odigral zadnjo sezono za Cleveland pred odhodom v Miami.

Goran Dragić in soigralci so po šestih zaporednih porazih ujeli pravi ritem. Foto: AP

Duncan Robinson je zadel šest trojk. Goran Dragić je prispeval 13 točk, 4 podaje in 2 skoka v 27 minutah. Victor Oladipo je odigral drugo tekmo v dresu Vročice po prihodu iz Houstona, a še ni ujel ritma (3/13 iz igre).

To je bila četrta zaporedna zmaga Miamija, ki je na petem mestu vzhodne konference.

Indiana v podaljšku do zmage v San Antoniu
San Antonio je po podaljšku izgubil proti Indiani s 133:139. Domantas Sabonis, Malcolm Brogdon in Jeremy Lamb so manjkali pri Pacersih. Blestel je Caris LeVert, ki je prispeval 26 točk.

Spursi so dve minuti pred koncem zaostajali s 121:126, nato pa prišli do podaljška, lahko pa bi tudi zmagali, a je DeMar DeRozan zgrešil ob pisku sirene.

V podaljšku je T.J. McConnell dosegel odločilni koš 17 sekund pred koncem, Myles Turner je nato blokiral poskus polaganja DeRozana, Justin Holiday pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago Pacersov. San Antonio je na domačem parketu izgubil že šestič na zadnjih osmih tekmah. Trener Gregg Popovich je bil jezen zaradi zelo slabe obrambe.

Uspešna vrnitev Embiida
Philadelphia je bila boljša od Minnesote s 122:113. Joel Embiid se je vrnil na parket, takoj je bil v začetni peterki Sixersov in dosegel je 24 točk in 8 skokov. Zvezdnik je manjkal na zadnjih desetih tekmah zaradi poškodbe levega kolena, 3.000 gledalcev v Wells Fargo Centro ga je že na ogrevanju pozdravilo z vzkliki "MVP".

Tekme 3. aprila:
WASHINGTON - DALLAS
87:109 (19:24, 28:28, 20:23, 20:34)
Westbrook 26 (11/24 iz igre), 14 skokov in 5 podaj, R. Lopez 18 (8/9 iz igre), Neto 16, Bertans 11 (3/8 za tri), Avdija 9, Smith 5, Winston 2, Beal in Hačimura nista igrala; Dončić 26 (12/24 iz igre, 1/8 za tri, prosti meti 1/4), 8 skokov in 6 podaj v 32 minutah, Brunson 19, Hardaway 16, Marjanović 15 in 12 skokov, Finney Smith 11, Melli 10 (4/4 iz igre) in 8 skokov, Powell 5, Green 4, Burke 3, Porzingis, Kleber in Richardson niso igrali.

MIAMI - CLEVELAND
115:101 (36:27, 31:27, 17:19, 31:28)
Adebayo 18 (9/12 iz igre; 11 skokov) in Robinson (6/9 za tri) po 18, Ariza in Butler (11 podaj) po 15, Dragić 13 (5/10 iz igre, 3/6 za tri), 4 podaje in 2 skoka v 27 minutah, Bjelica in Herro po 10, Oladipo 8 (3/13 iz igre), Achiuwa 6, Vincent 2; Sexton 26 (11/17 iz igre), Prince 19, Okoro 17, Garland 12, Love 10 in 10 skokov, Hartenstein 9, Dellavedova in Wade po 3, Osman 2.

DETROIT - NEW YORK 81:125
Grant 16, Diallo 14; Randle 29 (5/9 za tri), Bullock 22 (6/10 za tri), Barrett 14, Quickley 12.

PHILADELPHIA - MINNESOTA 122:113
Harris 32 (13/17 iz igre), Embiid 24 (prosti meti 12/17) in 8 skokov, Milton in Simmons po 14; Towns 39 (11/23 iz igre) in 14 skokov, Edwards 27, McDaniels 14.

SAN ANTONIO - INDIANA * 133:139
DeRozan 25, Johnson (10 skokov) in Murray po 20, White 18, Mills 16; LeVert 26 (10/19 iz igre), Turner, McConnell in A. Holiday po 18.