Košarkarji Denverja bodo v noči na petek lovili drugo zmago. Foto: Reuters

Denver je po zmagi nad LA Lakersi s 114:106 izid zmanjšal na 2:1. Nuggetsi so na začetku zadnje četrtine vodili z 20 točkami razlike (97:77). Lakersi so se vrnili s serijo 19:2. Jamal Murray (28 točk in 12 podaj) je nato zadel dve trojki in preprečil, da bi se tehtnica obrnila v drugo smer.

Murray je do 46. minute za tri točke metal 2/6, nato je zadel kar dve. Foto: Reuters

Malone: Pobrali smo se
"Nismo se zlomili, Lakersom je uspel res dober niz, a smo se pobrali in odločili tekmo v svojo korist," je bil zadovoljen trener Denverja Michael Malone. Njegovi varovanci so v uvodnem krogu končnice zaostajali pri Utahu s 3:1, v naslednjem krogu so se v enakem položaju znašli proti LA Clippersom, a nato dobili vseh šest tekem, na katerih jim je grozil izpad.

Denver blestel v skoku
Jerami Grant
je s 26 točkami dosegel rekord kariere v končnici, Nikola Jokić jih je dodal 22. Denver je izrazito prevladoval predvsem v skoku (44:25).

LeBron James je samo v prvem polčasu zbral 9 podaj. Foto: Reuters

Murray zrežiral serijo 8:0
Lakersi so imeli dve minuti in pol pred koncem pri zaostanku 103:99 dva napada, s katerima bi še znižali zaostanek. Najprej je LeBron James zgrešil z dobrih dveh metrov, nekaj sekund pozneje pa je Kyle Kuzma zgrešil trojko. Na sceno je nato stopil Murray, ki je zadel dve trojki, vmes pa podal Paulu Millsapu, ki je uspešno zabil.

James dosegel trojnega dvojčka
Pri Jezernikih je LeBron James dosegel trojnega dvojčka (30 točk, 11 podaj in 10 skokov). Junak druge tekme Anthony Davis se je zaustavil pri 27 točkah.