Dončić je zadel šest trojk, Clippersom ga ni uspelo ustaviti. Foto: AP

24-letni Ljubljančan je bil neustavljiv v drugi četrtini, ko je dosegel 17 točk. Mavericksi so jo dobili kar s 47:18 in si ob odmoru nabrali visoko prednost (77:51). Dončić je zgrešil le štiri mete iz igre (17/21) in zadel šest trojk v devetih poskusih. Dobro je bil razpoložen tudi Kyrie Irving, ki je prispeval 27 točk, Tim Hardaway pa jih je dodal 17.

Dončić nerešljiva uganka za LA Clipperse

Clippersi so izgubili vseh pet tekem na gostujoči turneji. Prihod Jamesa Hardna ni obrnil krivulje navzgor. Zvezdnik je bil na parketu pol ure, prispeval pa je 14 točk. Najboljši strelec pri gostih iz Los Angelesa je bil Kawhi Leonard s 26 točkami. Popolnoma razglašen je bil Paul George (8 točk, 3/12 iz igre, 1/7 za tri).

Vse pokalne tekme so odigrane na posebnem parketu, a v Dallasu ta ni prestal testa, zato je bila tekma odigrana na klasičnem parketu, ki je v uporabi v American Airlines Centru.

James Harden bo moral še počakati na prvo zmago v dresu Clippersov. Foto: AP

Leonard in Harden odlično začela tekmo
Mavericksi so zelo slabo začeli tekmo. Leonard in Harden sta dosegla prvih osem točk. Po treh minutah in pol so imeli Cluippersi devet točk naskoka (5:14), a trener Jason Kidd ni vzel minute odmora. Dončić je s šestimi zaporednimi točkami znižal na 11:14. Harden je s trojko in tremi prostimi meti poskrbel za najvišjo prednost Clippersov na srečanju (19:31). V zadnji minuti prve četrtini je Irvingu z dvema trojkama in dvema prostima metoma uspelo ujeti priključek (30:33).

Šov Dončića v drugi četrtini
Clippersi tudi na začetku druge četrtine dve minuti in pol niso dosegli točke in Dončić je zagotovil Dallasu vodstvo z 39:33. Tyronn Lue je skušal z minuto odmora presekati silovit nalet Dallasa, a mu to ni uspelo. Z delnim izidom 15:0 so Mavericksi povedli že s 54:35. Gostje niso imeli razigranega posameznika, Dončić pa je v zadnjih dveh minutah prvega polčasa zadel še dve trojki. Do odmora jih je zbral že 27, Mavericksi so tako na glavni odmor odšli z visoko prednostjo (77:51).

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Mavericksi so se sprostili malce prehitro
Na začetku tretje četrtine Dallas ni prav nič popuščal. Dončić je še naprej z vragolijami navduševal navijače. Zadeval je z vseh položajev, z osmimi zaporednimi točkami je povišal izid na 88:56. Četrt ure pred koncem tekme se je Kidd odločil, da ga pokliče na klop pri vodstvu 107:77.

Na začetku zadnje četrtine se je razigral Bones Hyland in Clippersi so se šest minut pred koncem približali na 126:110. Kidd je poslal Dončića spet na parket in hitro je bil natančen po prodoru. Prednost je dve minuti in pol pred zadnjim piskom sirene znašala 21 točk (137:116) in Kidd je znova poklical Dončića na klop.

Dončić: Odigrali smo skoraj popolno tekmo
"Bili smo v odličnem ritmu. Odigrali smo skoraj popolno tekmo. V napadu nisva dobro igrala le midva z Irvingom, ampak tudi drugi igralci. Ko nam steče, je celotna ekipa razigrana. V pokalu je vsaka tekma ključna, nismo si smeli več privoščiti poraza, saj ni na voljo 82 tekem, ampak le štiri," je povedal Dončić.

Kidd: Luka je narekoval ritem, drugi igralci pa so sledili
"Mislim, da je bila to ena najboljših predstav v sezoni. Luka je narekoval ritem, drugi igralci pa so sledili. Hitro smo se pobrali po porazu proti Torontu. Dosegli smo 77 točk v prvem polčasu. To ni nič posebnega v zadnjih letih v Ligi NBA. Želimo naredovati v pokalnem tekmovanju,. Po porazu proti Denverju za 11 točk, smo morali tokrat zmagati z višjo razliko," je na novinarski konferenci razlagal trener Kidd.

"V prvi četrtini smo igrali odlično, potem pa se nam je vse podrlo. Nimam še pravega ritma v napadu. Nisem bil na pripravah, in to se zelo pozna. Vse se dogaja prehitro in šele čez deset tekem bom lahko zaigral na pravi ravni," je poudaril Harden.

Peta zaporedna zmaga Houstona
V skupini B na Zahodu je Houston premagal New Orleans s 104:101. Zadnjo četrtino je dobil s 34:22. Rakete so dobile že peto tekmo zapored. To je njihov najdaljši zmagoviti niz po januarju 2021. Jalen Green je prispeval 25 točk, Alperen Sengun jih je dodal 24.

Pri Pelikanih sta manjkala poškodovana CJ McCollum in Jose Alvarado. V nedeljo in torek bodo gostili Dallas, torkova tekma pa bo štela tudi za pokalno tekmovanje.

Vsaka ekipa bo odigrala štiri tekme skupinskega dela, ki bodo štele tudi za redni del sezone. Zmagovalci vseh šestih skupin in dve najboljši drugouvrščeni ekipi se bodo prebili v četrtfinale. Polfinale in finale bosta v Las Vegasu 7. in 9. decembra. Vsak igralec zmagovite ekipe bo prejel pol milijona ameriških dolarjev.

LeBron James bo 30. decembra dopolnil 39 let. Še vedno je med najboljšimi igralci Lige NBA. Foto: AP

Embiid blestel v Detroitu
Na Vzhodu je v vodstvu Philadelphia, ki se je v Detroitu veselila že sedme zmage (106:114). Joel Embiid je navdušil s 33 točkami in 16 skoki. Pistonsi so doživeli sedmi zaporedni poraz in so prikovani na dno lestvice.

Reddish tokrat izkoristil podajo Jamesa za prvo zmago Lakersov na gostovanju
LA Lakersi so po porazih v Orlandu, Miamiju in Houstonu dočakali prvo zmago na gostovanju v tej sezoni. Phoenix je vodil večino tekme v Footprint Centru, a je popustil v zadnji četrtini in izgubil s 119:122.

Posebno obarvani parketi ponudijo drugačno kuliso na pokalnih tekmah. Foto: AP

Kevin Durant je bil najboljši strelec tekme z 38 točkami, najstarejši igralec v Ligi NBA v tej sezoni LeBron James pa se je izkazal z 32 točkami.

V ponedeljek je v zadnji akciji tekme v Miamiju podal do Cama Reddisha, ki pa je zgrešil trojko za zmago ob pisku sirene. Tokrat mu je znova zaupal in Reddish je zadel odločilno trojko minuto in 10 sekund pred koncem (113:118). Kar petkrat je bil natančen izza črte. Zelo se je poznalo, da se je vrnil Anthony Davis, ki je v sredo v Houstonu manjkal zaradi poškodbe kolka.

Bradley Beal je dosegel 24 točk na domačem debiju za Sunse, ki so zelo pogrešali ostrostrelca Devina Bookerja.

Tekme 10. novembra:
DALLAS – LA CLIPPERS
144:126 (30:33, 47:18, 38:28, 29:37)
Dončić 44 (17/21 iz igre, 6/9 za tri, prosti meti 4/4), 6 skokov in 6 podaj v 32 minutah, Irving 27 (8/19 iz igre, 5/9 za tri), Hardaway 17 (2/8 za tri), Jones Jr. (10 skokov) in Hardy po 11, Powell 9, Exum 8, Lively 6, Se. Curry 5, Green 3, Williams 2, Prosper 1; Leonard 26 (8/15 iz igre, 2/4 za tri), Hyland 17, Westbrook in Harden (3/6 iz igre, 2/3 za tri) po 14, Zubac 12, Diabate (10 skokov) in Mann po 11, George 8 (3/12 iz igre, 1/7 za tri), Brown 7, Coffey 6.

DETROIT – PHILADELPHIA 106:114
Hayes 23 (8/17 iz igre), Cunningham 21, Thompson 12 in 13 skokov; Embiid 33 (8/21 iz igre, 1/4 za tri, prosti meti 16/19) in 16 skokov, Maxey 29 (9/19 iz igre) in 11 podaj, Harris 24.

WASHINGTON – CHARLOTTE 117:124
Kuzma 17, Jones 16, Kispert 15 (3/3 za tri); Hayward 27 (10/20 iz igre) i 9 podaj, Ball 25 (4/8 za tri), M. Williams 21 (10/21 iz igre) in 24 skokov.

BOSTON – BROOKLYN 121:107
Brown 28 (10/19 iz igre, 5/9 za tri), Tatum 23 (6/17 iz igre, 4/11 za tri) in 10 skokov, Hauser 15 (5/10 za tri), Holiday 13, 12 skokov in 9 podaj; Walker 20 (3/4 za tri), Smith in Watford po 14.

HOUSTON – NEW ORLEANS 104:101
Ja. Green 25 (7/18 iz igre), Sengun 24 (11/15 iz igre), VanVleet 20 (4/9 za tri); Ingram 31 (11/24 iz igre, 3/11 za tri), Williamson 24 (8/16 iz igre), Valančiunas 15, Hawkins 14.

MEMPHIS – UTAH 121:127
Bane 37 (14/28 iz igre, 7/13 za tri), Biyombo 15 in 14 skokov, Kennard (4/9 za tri), Gilyard (4/9 za tri) in Jackson Jr. po 14; Clarkson (9/16 iz igre) in Markkanen (4/9 za tri) po 26, Collins 18 (3/3 za tri).

SAN ANTONIO – MINNESOTA 110:117
Wembanyama (12/21 iz igre, 3/7 za tri) in Vassell (6/11 za tri) po 29, Sochan 14; Towns 29 (11/21 iz igre, 3/7 za tri) in 12 skokov, Edwards 28, Gobert (11 skokov) in Conley po 11.

PHOENIX – LA LAKERS 119:122
Durant 38 (13/27 iz igre, 4/6 za tri) in 9 skokov, Beal 24 (9/17 iz igre), Nurkić 14 in 9 skokov; James 32 (11/17 iz igre, 3/4 za tri) in 11 skokov, Russell 19 in 9 podaj, Reddish 17 (5/8 za tri), Davis 16 (5/14 iz igre) in 11 skokov, Reaves 15.

SACRAMENTO – OKLAHOMA CITY 105:98
Huerter 28 (11/19 iz igre, 4/10 za tri) in 9 skokov, Murray 24 in 11 skokov, Sabonis 17 (7/15 iz igre), 13 skokov in 13 podaj; Gilgeous Alexander 33 (14/25 iz igre), Jal. Williams 14, Giddey 13.