Najspornejša akcija se je zgodila na začetku drugega polčasa. Foto: AP
Kyrie Irving, Luka Dončić
V tej akciji je bil zmagovalec Kyrie Irving, a najbolj je odmeval Lukov trik ob trojki v prvi četrtini. Foto: EPA
Golden State
Golden State nestrpno pričakuje vrnitev Stepha Curryja. Foto: Reuters
Dončić ob zmagi igral na položaju organizatorja igre

Pri Dallasu je zaradi poškodbe manjkal Dennis Smith Jr., kar je pomenilo, da je Luka Dončić zaigral na mestu organizatorja igre. Uvodna četrtina je bila izjemno plodovita, saj je zadel vse tri mete za tri točke, podelil pa je še pet podaj.

V zrak poslal Irvinga
Ob eni od zadetih trojk je navdušil, ko je že končal z vodenjem, bil je slab meter za črto, ki označuje trojko. S trikom je v zrak poslal Kyria Irvinga (19 točk) in nato mirno zadel trojko.

Brown se mu je nastavil
V dobre pol ure je dosegel 15 točk in osem podaj (s čimer je izenačil rekord kariere). Na začetku drugega polčasa je poskrbel za akcijo, ki je s svojim podaljškom najbolj odmevala. Najprej je ukradel žogo, z njo prodrl v napad, lepo našel centra DeAndreja Jordana, ki je silovito zabil. Dončić se je vračal v obrambo in z nasmehom gledal proti tribunam. Kar naenkrat se je znašel na tleh, na njegovi poti se je namreč vkopal Jaylen Brown, Dončić se je vanj zaletel in padel po tleh. Sodniki so si ogledali posnetek in Brownu dosodili tehnično napako. Enako kazen je dobil tudi Jordan, ker je po zabijanju nekaj časa obvisel na obroču.

Odločilno trojko zadel Barea
Dončić je igral do konca tekme, a ni imel več tako izstopajočih potez. Za Dallas sta največ točk dosegla Harrison Barnes in J. J. Barea (20), slednji je zadel odločilno trojko ob koncu tekme: "Jezen sem bil, ker sem nekaj trenutkov prej zgrešil met. Prvič se je zgodilo, da so me igralci dvignili v zrak in nesli čez celo igrišče. Ta hip se res zabavamo."

Sledita dve gostovanji
Mavsi bodo prihodnji teden dvakrat gostovali - v noči na četrtek pri Houstonu, na soboto pa spet pri LA Lakersih. Dallas je po slabem začetku sezone izjemno napredoval, saj za vodilnim Golden Statom zaostaja samo za tri zmage in pol.

Cleveland dobil zaporedni tekmi
Presenečenje večera je pripravil Cleveland, ki je pred svojimi gledalci presenetil Houston (117:108) in se prvič v sezoni veselil dveh zaporednih zmag. Novinec Collin Sexton je z 29 točkami postavil rekord kariere. Na drugi strani je bil še bolj razigran James Harden (40 točk), ki je gotovo pogrešal Chrisa Paula. Ta je zaradi dveh tekem v dveh večerih počival.

44 točk Duranta
Na vrh zahoda se je vrnil Golden State, ki je premagal Sacramento s 117:116. Rekord sezone je dosegel Kevin Durant (44 točk), odločilne točke pa je prispeval Klay Thompson (31), ki je v prodoru nekaj sekund pred koncem grdo zgrešil, a se dokopal do odbite žoge in jo spravil skozi obroč.

Liga NBA, tekme 24. novembra:
DALLAS - BOSTON 113:104
Barnes in Barea po 20, Dončić 15 (met iz igre: 5/11), 8 podaj, 3 ukradene žoge in blokada v 31 minutah, Matthews 15, Jordan 14 in 13 skokov; Tatum 21, Irving in Smart po 19.

CLEVELAND - HOUSTON 117:108
Sexton 29, Clarkson 20, Thompson 16 in 20 skokov; Harden 40 in 13 podaj, Gordon 28.

WASHINGTON - NEW ORLEANS 124:114
Porter 29, Wall 22, Beal in Rivers po 18; Randle 29 in 15 skokov, Mirotić 24, Moore 19.

MINNESOTA - CHICAGO 111:96
Towns 35 in 22 skokov, Rose 22, Šarić 19, Teague 18; LaVine 28, Parker 27.

OKLAHOMA CITY - DENVER 98:105
George 24 in 11 skokov, Schroder 18; Murray 22, Jokić in Lyles po 16.

MILWAUKEE - SAN ANTONIO 135:129
Antetokounmpo 34, 18 skokov in 8 podaj, Brogdon 23, Middleton 21, Bledsoe 20; DeRozan 34, Forbes 18, Bertans 17.

GOLDEN STATE - SACRAMENTO 117:116