T. J. Warrenu in soigralcem ni uspelo zaustaviti Dragića. Foto: Reuters

Vročica je že četrtič na petih tekmah v tej sezoni ugnala Pacerse, ki so že po devetih minutah ostali brez zvezdnika Victorja Oladipa. Jae Crowder ga je nenamerno zadel v oko. Najboljši strelec tekme je bil Jimmy Butler z 28 točkami, pri Indiani sta jih 22 prispevala T. J. Warren in Malcolm Brogdon.

Victor Oladipo se je poškodoval že v prvi četrtini in se ni več vrnil na parket. Foto: AP

Indiana je prvo četrtino dobila s 33:27, nato pa se je razigral Jimmy Butler in Miami je imel ob odmoru štiri točke naskoka (52:56). Sredi tretje četrtine je prednost narasla na 10 točk (72:82), a so se Pacersi ujeli priključek po 36 minutah (80:81).

Šov Dragića in Butlerja
JaKarr Sampson je poskrbel za zadnje vodstvo Indiane 10 minut pred koncem (89:87), nato pa je dirigentsko palico prevzel Dragić. MVP zadnjega evropskega prvenstva je najprej polagal, nato pa je še dvakrat zadel izza črte za vodstvo Vročice za osem točk (93:101) pet minut pred koncem. Piko na i je postavil Butler z dvema zaporednima trojkama, dve minuti in pol pred zadnjim piskom sirene so bili Pacersi v izgubljenem položaju (95:107).

"Vedno skušam odigrati najboljšo potezo v pravem trenutku. Včasih sem prisiljen, da se odločim za slab met. Ob koncu tekme so se vsi drli, naj pazim, da ne bi morebiti izgubili tekme. Zato sem se v tistih trenutkih odločil, da vržem dve trojki," je razložil Butler, ki je zadel svoja edina meta za tri točke.

Vučević zasenčil Antetokounmpa
Milwaukee je redni del sezone končal na prvem mestu. Nanizal je kar 56 zmag, a le tri tekme je dobil v "mehurčku". Orlando je izgubil vse štiri medsebojne tekme v rednem delu, povprečna razlika je bila 17 točk v korist Bucksov.

Nikola Vučević je zrežiral senzacionalno zmago Orlanda. Foto: AP

Giannis Antetokounmpo je prispeval 31 točk, 17 skokov in sedem podaj, v zadnjih enajstih minutah pa ni zadel niti enega meta iz igre. Bucksi so bili na stavnicah glavni favoriti za naslov prvaka, ki so ga zadnjič osvojili leta 1971. Po prikazanem v Orlandu jih čaka zelo težka naloga.

Orlando je prvo četrtino dobil s 33:23 in prednost mu je uspelo ohraniti. Nikola Vučević je bil neustavljiv. V drugi četrtini je dosegel 16 točk, ko so Magici z delnim izidom 15:2 povedli z 51:33.

Na začetku zadnje četrtine je Pat Connaughton s trojko znižal na 87:92, bolj pa se Bucksom ni uspelo približati. Evan Fournier je zadel tri trojke zapored in dve minuti pred koncem je bilo srečanje odločeno (118:102).

Vučević je s 35 točkami postavil rekord kariere na tekmah končnice. Terrence Ross je dodal 18 točk, Gary Clark pa 15.

Vroči Portland bo visoka ovira za Lakerse
Portland, ki je v "mehurčku" prikazal sijajne predstave in v obračunu za osmo mesto izločil Memphis, je zagon prenesel tudi v končnico. Na uvodni tekmi je ugnal LA Lakerse s 100:93. Trener Jezernikov Frank Vogel je pred začetkom serije poudaril, da Portland ni "navaden" osmi nosilec, in že prva tekma je pokazala, da je imel še kako prav.

Lakersi so bili popolnoma razglašeni v uvodnih 10 minutah in hitro so si nabrali visok zaostanek (17:33). V drugi četrtini je LeBron James precej pospešil ritem in po zabijanju Anthonyja Davisa so Jezerniki prvič na tekmi povedli (50:49). Ob odmoru so imeli Blazersi le točko prednosti (56:57).

Blazersi vrhunsko odigrali zadnjih šest minut
Portland kar štiri minute in pol na začetku zadnje četrtine ni dosegel niti točke in Lakersi so z delnim izidom 11:0 povedli s 84:78. V odločilnih trenutkih se je razigral CJ McCollum, Damian Lillard pa je zadel izjemno trojko z desetih metrov tri minute pred koncem (89:92). Izza črte sta bila natančna še Carmelo Anthony in Gary Trent Jr. Blazersi so končali tekmo z delnim izidom 19:6 in presenetljivo zmagali.

James je postal prvi igralec v končnici Lige NBA, ki je dosegel več kot 20 točk, 15 skokov in 15 podaj na eni tekmi. Potreboval bo večjo pomoč soigralcev na naslednji tekmi, ki bo v petek ob 3.00. Foto: Reuters

James vsega ne bo zmogel sam
James je zbral 23 točk, 17 skokov in 15 podaj. To je bil že njegov 24. trojni dvojček v končnici. Davis je prispeval 24 točk, a je zgrešil kar 16 metov (8/24). Kentavious Caldwell Pope je v katastrofalni formi v Orlandu, a ga je Vogel držal v igri kar pol ure, zgrešil je vseh devet metov iz igre. Dion Waiters je igral le eno minuto, Quinn Cook in JR Smith pa sploh nista stopila na parket. Zelo se pozna, da v Orlando ni prišel specialist za igro v obrambi Avery Bradley. Rajon Rondo je v ponedeljek začel treninge po operaciji prsta na roki.

MVP tekem v "mehurčku" Lillard je zablestel s 34 točkami, McCollum jih je dodal 21. Nurkić in Anthony sta dodala dvojni dvojček. "Vsaka tekma v Orlandu je bila za nas ključna. Vseh osem tekem v "mehurčku" smo igrali na vso moč. To je bila naša prednost. Ena zmaga v končnici ne pomeni še nič," je dejal Lillard.

KONČNICA, 1. krog, Vzhod:
MILWAUKEE (1) - ORLANDO (8) 0:1
110:122 (23:33, 29:29, 27:30, 31:30)
Antetokounmpo 31 (12/25 iz igre), 17 skokov in 7 podaj, Hill 16, Bledsoe 15, Middleton 14, Matthews 10, Korver in Williams po 6, B. Lopez 5, Connaugton 3, R. Lopez in DiVincenzo po 2; Vučević 35 (15/24 iz igre, 5/8 za tri) in 13 skokov, Ross 18, Clark in Fultz po 15, Augustin (11 podaj) in Ennis po 11, Fournier 9, Birch in Iwundu po 4.

INDIANA (4) - MIAMI (5) 0:1
101:103 (33:27, 19:29, 28:25, 21:32)
Warren (4/5 za tri) in Brogdon (10 podaj) po 22, J. Holiday 11 (3/3 za tri), Sampson 10, Turner in A. Holiday po 9, Sumner 6, McConnell 5, Oladipo 4 v 9 minutah, McDermott 3; Butler 28 (8/15 iz igre), Dragić 24 (9/19 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 2/2), 6 skokov in 5 podaj v 34 minutah, Adebayo 17 in 10 skokov, Herro 15, Crowder 8, Robinson in Jones Jr. po 6, Olynyk 5, Iguodala 4.