Goran Dragić je bil najboljši strelec Miamija. Ob metu iz igre 7/17 je prispeval 18 točk. Foto: AP
Erik Spoelstra ni bil zadovoljen s sojenjem. Foto: Reuters
Mož odločitve je bil na koncu Caris LeVert. Foto: Reuters
Marcus Morris in Jayson Tatum sta bila najboljša ob zmagi nad Torontom. Foto: Reuters
Košarkarji Detroita so zmagali v Madison Square Gardnu. Foto: Reuters
Ob zmagi Golden Stata v Sacramentu so morali Patricka McCawa z igrišča odnesti na nosilih, potem ko je grdo padel ob Vinceu Carterju. Foto: Reuters
Goran Dragić ni zadel meta za zmago Miamija

Gostitelji so tako ob koncu rednega dela kot v podaljšku imeli napad za zmago. Ob izteku 48. minute – do konca je ostalo 1,7 sekunde – je Kelly Olynyk izvajal avt. S pomočjo bloka Dwyana Wada se je Goran Dragić nekoliko otresel Allena Crabba in 0,8 sekunde pred iztekom rednega dela prišel do meta. Poskusil je z obrata z leve strani, vendar je bil slovenski organizator igre nenatančen in ostalo je 101:101. Ob koncu dodatka je odgovornost prevzel Wade. Znova je žogo v igrišče podal Olynyk, Wade pa je prodrl ob DeMarrju Carrollu, ki ga je oviral. Zvezdnik Miamija je sicer prišel do meta, a je bil nenatančen, sodniške piščalke pa so ostale neme. Tako je odločilni koš 34 sekund pred koncem podaljška dosegel Caris LeVert, ki je zadel, potem ko je prodrl mimo Wada.

"Košarkarski bogovi niso bili na naši strani. Težek poraz je za nami. Vedno obstajajo ekipe, ki ti ne ustrezajo, in takšen je za nas Brooklyn," je po tretjem porazu na četrti medsebojni tekmi v tej sezoni povedal Wade. Po srečanju je bil do načina igre Miamija zelo kritičen prvi center Heatov in najbolje plačani igralec franšize s Floride Hassan Whiteside, ki je dejal, da moštvo ne zna "izkoristiti enega najboljših centrov v ligi", ob tem pa je pristavil, da bi marsikatera ekipa potrebovala takšnega centra. V zadnji četrtini in podaljšku sploh ni igral. Na parketu je prebil le 20 minut in že v prvi četrtini zahteval menjavo.

Dragić prvi strelec Miamija
Netsi so ves čas igrali z nizko peterko, na koncu pa je kar sedem gostujočih košarkarjev doseglo dvomestno število točk. To jim je uspelo na drugi tekmi zapored, kar se pri tej franšizi ni zgodilo že 29 let. Prekinili so negativno serijo, saj so pred tem, kadar so igrali podaljške, kar šestkrat zapored izgubili. "To je velika zmaga. Jasno je, da ne bomo igrali v končnici, a želimo graditi za naslednjo sezono in vsaka zmaga, ki jo lahko dosežemo, je pomembna," je dejal Spencer Dinwiddie, ki je dal 12 točk. Najboljši je bil pri Brooklynu Rondae Hollis-Jefferson, ki je 20 točkam dodal še 14 skokov.

Pri Miamiju je bil skupaj z Jamesom Johnsonom z 18 točkami prvi strelec Dragić, ki je v statistiko v 39 minutah vpisal še osem skokov in dve podaji. Heati, ki so bili nezadovoljni s sodniškim kriterijem, so sicer pet tekem pred koncem na dobri poti v končnico. Še eno zmago potrebujejo, da si zagotovijo 18. nastop v končnici v 23 letih, odkar je v franšizi prisoten Pat Riley. Samo San Antonio je v tem obdobju uspešnejši. Na 26. tekmi zapored je Vročica dosegla najmanj 90 točk, v marcu pa jih je v povprečju dajala po 111,7, kar je največ v klubski zgodovini. Detroit, ki jim edini še lahko to prepreči, ima ob tekmi manj štiri poraze več. Pistonsi so sicer dosegli četrto zaporedno zmago, ko so bili s 115:109 v gosteh boljši od New Yorka.

Boj za prvo mesto na Vzhodu
Boston je z zmago nad Toronton (110:99) zaostril boj za prvo mesto na Vzhodu. Celticsi so se s šesto zaporedno zmago Raptorsom približali na dve zmagi zaostanka. Zelo pomembna bo zadnja medsebojna tekmi, ki bo v sredo v Air Canada Centru. Pri Bostonu sta blestela Marcus Morris, ki je bil ob koncu srečanja sicer izključen, s 25 in Jayson Tatum s 24 točkami. Kelti, ki so zadnjo četrtino dobili z 28:15, so 53. v sezoni zmagali, s čimer so že dosegli število zmag iz lanske sezone, ko so bili prvi v Vzhodni konferenci.

Tekme 31. marca:
MIAMI - BROOKLYN 109:110 - po podaljšku
Dragić 18 (7/17 iz igre, 2/4 za tri), 8 skokov in 2 podaji v 39 minutah, J. Johnson 18, Olynyk 16; Hollis-Jefferson 20 in 14 skokov, LeVert 19 in 12 skokov, Acy in Harris po 13.

WASHINGTON - CHARLOTTE 107:93
Porter 26 (6/10 za tri) in 11 skokov, Beal 22, Wall 15 in 14 podaj; Howard 22 in 13 skokov, Monk 17.

BOSTON - TORONTO 110:99
Morris 25, Tatum 24, Rozier 21, Horford 14; DeRozan 32, Ibaka 15 in 10 skokov, Valančiunas 13 in 11 skokov.

NEW YORK - DETROIT 109:115
Beasley 32 (14/21 iz igre, 3/4 za tri), Hardaway in Burke po 18; Drummond 22 in 17 skokov, Tolliver in Jackson po 17.

SACRAMENTO - GOLDEN STATE 96:112
Hield 19 (4/5 za tri), Fox 15; Durant 27 in 10 skokov, Thompson 25, Cook 10.