Caris LeVert je iz igre metal 17/26. Foto: Reuters

Jaylen Brown je 18 minut pred koncem zadel trojko za 71:50. Nato je na parket stopil LeVert, ki je bil junak tekme z 51 točkami, samo v zadnji četrtini in podaljšku je dosegel kar 37 točk. Dve desetinki pred koncem rednega dela je zadel vse tri proste mete, s katerim je izsilil podaljšek.

V podaljšku dosegel vseh 11 točk
Dodatek je bil popolnoma enostranski, saj so Kelti dosegli samo dve točki (11:2), na drugi strani je prav LeVert dosegel vseh 11 točk za zmagovalce. Brooklyn je tako zmagal z izidom 129:120.

Najprej grešil, nato padel v ritem
"Obroč se mi je naenkrat zdel res velik. Uspelo mi je nekaj lahkih prodorov. Ob metih sem želel dobiti le dober pogled na obroč, res mi je šlo vse kot po maslu," se je smejalo LeVertu. Na začetku tekme ni bil prav pri metu: "V drugi četrtini sem bil natančen le dvakrat, v tretji sploh nisem dosegel točke. A nato sem padel v ritem."

Največ točk v eni četrtini
Brooklyn je tako samo v zadnji četrtini dal 51 točk, kar je nov klubski rekord za število točk v eni četrtini (njihovih) tekem. Prvi zvezdnik Netsov Kevin Durant zaradi poškodbe ne igra, oglasil se je na Twitterju, kjer je zapisal: "Vert, teh 50 točk je bilo čudovitih. Hvala za to mojstrovino."

Na vrhu obe ekipi iz LA-ja
Na zahodu se stvari počasi postavljajo na pričakovano mesto. Prvo mesto bo skoraj zagotovo pripadlo LA Lakersom, ki so tokrat premagali oslabljeno Philadelphio (120:107), na drugi mesto pa so skočili mestni tekmeci Clippersi. Ti so v gosteh premagali Oklahomo City (109:94) in tako unovčili presenetljivi domači poraz Denverja proti odpisanemu Golden Statu (116:100).

Zion Williamson je pred tekmo z Dallasom napovedal: 'Počutim se dobro, igral bom proti Dallasu.' Foto: Reuters

Obeta se obračun Luka − Zion
New Orleans, ki je bil že zelo blizu osmemu mestu, je po seriji slabših izidov zdaj spet nekoliko oddaljen od osmega mesta. Pelikani so doma izgubili proti Minnesoti s 139:134. Zion Williamson je za poražence dosegel 25 točk. Čeprav je bilo pred njegovim debijem v NBA-ju rečeno, da letos najbrž ne bo igral dveh tekem v dveh večerih, se bo to spremenilo, saj naj bi igral tudi v noči na četrtek, ko Pelikani gostujejo v Dallasu.

Liga NBA, tekme 3. marca:

BOSTON - BROOKLYN 120:129 (podaljšek)
Brown 22, Walker 21, Theis 16, Smart 14 in 10 podaj; LeVert 51 (17/26 iz igre, 5/10 za tri, prosti meti 12/18), Luwawu-Cabarrot 16, Dinwiddie 14.

CHARLOTTE - SAN ANTONIO 103:104
Rozier 20, Washington 19 (5/9 za tri), Bridges 15; Murray 21, Forbes 15, Mills 13.

NEW ORLEANS - MINNESOTA 134:139
Holiday 27 (10/16 iz igre), 12 podaj in 10 skokov, Ball 26 (7/10 za tri), Williamson 25 (10/19 iz igre) in 8 skokov, Ingram 24; Beasley 28 (11/13 iz igre, 4/5 za tri), Russell 23, Johnson 19.

OKLAHOMA CITY - LA CLIPPERS 94:109
Schröder 24 (9/19 iz igre), Gallinari in Gilgeous Alexander po 15; Leonard 25 (9/20 iz igre), George in Harrell po 16.

DENVER - GOLDEN STATE 100:116
Millsap in Barton po 18, Jokić (13 skokov in 7 podaj) in Plumlee po 16, Čančar 0 v 55 sekundah; Paschall in Wiggins (10 podaj) po 22, Chriss 16.

PHOENIX - TORONTO 114:123
Booker 22 in 10 podaj, Johndon 21 (5/13 za tri), Rubio (10 podaj) in Šarić po 16; Siakam 33 (5/9 za tri), Lowry 28, Powell 26, Boucher 19 in 15 skokov.

LA LAKERS - PHILADELPHIA 120:107
Davis 37 in 13 skokov, James 22 in 14 podaj, Howard 11; Robinson III 25, Harris 18.

SACRAMENTO - WASHINGTON 133:126
Fox 31, Bogdanović 21; Beal 35, Hačimura 20.