Giannis Antetokounmpo je po lanskem razočaranju spet prišel v konferenčni finale. Foto: Reuters

Tragični junak je bil Kevin Durant, bil je razigran, Bucksom je nasul kar 48 točk, med drugim je sekundo pred koncem s košem zadel za podaljšek (109:109). Najprej je mislil, da je s trojko odločil serijo, a je posnetek pokazal, da se je ravno dotaknil črte.

Pri zmagovalcih je Giannis Antetokounmpo dosegel 40 točk. Odločilni koš je 40 sekund pred iztekom podaljška dal Khris Middleton (23 točk). "V tistem trenutku smo imeli res srečo, stopil je na črto. A ko je žoga zletela skozi mrežico, smo pozabili na ta met, saj smo ostali v igri. In na srečo smo zmagali," je zadnje minute videl Middleton.

Giannis Antetokounmpo je iz igre metal 15/24. Foto: Reuters

Antetokounmpo težko skril čustva
Dobro razpoložen je bil tudi Antetokounmpo: "Na koncu dneva ne želim biti preveč vzvišen, ne pa tudi preveč ponižen. Težko pa je zadržati čustva, celotna ekipa je bila prisiljena iti popolnoma do meje, da smo zmagali. Pri zaostanku v seriji 2:0 ni nihče več verjel v nas, a nam je vendarle uspelo."

Izenačil rekord Jabbarja
Antetokounmpo je zadnji dve sezoni prejel nagrado MVP, nato pa v končnici malce padel. Letos v rednem delu ni bil tako v ospredju, je pa dobro odigral ključne tekme. Zdaj je še petič zapored dosegel po 30 točk in 10 skokov, s čimer je izenačil klubski rekord Kareema Abdula Jabbarja iz leta 1974.

Durant je odigral izjemno serijo. Foto: Reuters

Igral vseh 53 minut
Durant je imel odlično serijo, v kateri je dosegal v povprečju po 35 točk. V zadnjem napadu podaljša je imel ob izidu 113:111 priložnost, da tekmo popelje v še drugi podaljšek, a ni zadel niti obrača: "V podaljšku smo prišli do nekaj lepih metov, a smo bili neuspešni. Milwaukeeju moram izkazati spoštovanje, dobro so se pripravili, se prilagodili in nas izzvali." Durant, ki je odigral vseh 53 minut, pa je o trojki (ki to v resnici ni bila) povedal: "Moja velika noga je stopila na črto. Vem, kako blizu je bilo, da bi dobili serijo."

Phoenix brez Paula
V nedeljo zvečer (po srednjeevropskem času) bo na sporedu že prva tekma finala zahoda med Phoenixom in LA Clippersi. Gostitelji bodo igrali brez Chrisa Paula, ki ni opravil potrebnih zdravstvenih protokolov.

Liga NBA, končnica, polfinale

Brooklyn (2) − MILWAUKEE (3) 3:4
111:115 (28:25, 25:22, 28:35, 28:27) - podaljšek
Durant 48 (17/36 iz igre, 4/11 za tri, prosti meti 10/11) in 9 skokov v 53 minutah, Harden 22 (5/17 iz igre, 2/12 za tri), 9 skokov in 9 podaj v 53 minutah, Griffin 17 in 11 skokov, Brown 14, Harris 10 in 9 skokov; G. Antetokounmpo 40 (15/24 iz igre) in 13 skokov v 50 minutah, Middleton 23 (9/26 iz igre) in 10 skokov, B. Lopez 19, Holiday 13 (5/23 iz igre), Tucker 11,