Steph Curry je bil prvi strelec Golden Stata s 27 točkami. Foto: Reuters

Warriorsi tokrat ničesar niso prepustili naključju, izenačena je bila bolj ali manj zgolj druga četrtina, v kateri so Lakersi po košu Anthonyja Davisa s polrazdalje nazadnje vodili (42:45), nato pa so gostitelji pritisnili na plin. Koši so deževali od vsepovsod, Klay Thompson in Stephen Curry sta polčas končala z zadetima trojkama v zadnjih 30 sekundah za vodstvo s +11 (70:59).

Warriorsi so za tri metali 13/35. Foto: Reuters

Odtlej so varovanci Steva Kerra bolj ali manj le še nadzirali potek tekme. Odgovorili so na vsak nalet ekipe iz mesta angelov, Andrew Wiggins je z zabijanjem poskrbel za najvišje vodstvo (+18; 79:61).

Austin Rivers je dobrih pet minut pred koncem srečanja s trojko sicer zmanjšal zaostanek Lakersov na manj kot deset točk (104:95), a je Curry s petimi zaporednimi točkami hitro poskrbel, da ni prišlo do morebitnega presenečenja. Prednost je hitro spet narasla na 18 točk (118:100), zmagovalec je bil odločen.

Prvo ime tekme je bil Curry, dosegel je 27 točk in podelil 8 podaj, dve točki manj je zbral Wiggins, Draymond Green (10 skokov) jih je dodal 20. Pri Lakersih je 25 točk, 9 skokov in 3 podaje zbral LeBron James, pri 23 točkah in 9 skokih se je ustavil Davis.

Warrirosi želijo nadomestiti zaostanek s 3:1 in že na naslednji tekmi izenačiti na 3:3. V zgodovini franšize jim je velik preobrat uspel zgolj leta 2016, ko so v finalu Zahoda po zaostanku s 3:1 na 7. tekmi izločili Oklahomo City. Naslednja tekma bo v noči na soboto.

Jalen Brunson je imel svoj večer v Madison Square Gardnu. Foto: Reuters

Knicksi v zaključku zdržali nalet Miamija
Za odtenek zanimivejši je bil obračun med New York Knicksi in Miami Heatom. Tekma je bila v prvem polčasu precej izenačena, nobeni ekipi se ni uspelo odlepiti, izid ob odmoru je s trojko postavil Julius Randle (50:47). V tretji četrtini se je gostom s Floride ustavilo. Imeli so velike težave z metom za tri točke, v obrambi so delali napake, kar so Knicksi pridno izkoriščali in z delnim izidom 15:3 pobegnili že za 19 točk (73:54). A Miamiju se je met z razdalje vendarle odprl, trojke so začele deževati z vseh strani. Ko je Jimmy Butler zadel oba prosta meta in zaostanek stopil na le koš razlike (103:101), je zadišalo po preobratu, vendar se je domača ekipa še pravočasno pobrala. Bolje rečeno, Miami je padel v strelski mrk, saj je do konca tekme na svoj račun vpisal le dve točki po zabijanju Bama Adebaya. Knicksi so na krilih RJ Barretta, Mitchella Robinsona in Randla obračun dobili s 112:103.

Prvi mož srečanja? Jalen Brunson. Fantastična tekma za nekdanjega soigralca Luke Dončića pri Dallasu, dosegel je 38 točk, 9 skokov in 7 podaj. Barrett jih je dodal 26, dve manj Randle. Pri Miamiju Butler tokrat ni bil najbolj razpoložen, ustavil se je pri 19 točkah in 9 podajah, Adebayo je zbral 18 točk.