LeBron James je postavil nov mejnik, vendar pa z Lakersi ni bil kos aktualnim prvakom na čelu z odličnim Nikolo Jokićem. Foto: Reuters

40.000. točko je 39-letni superzvezdnik, ki je v lanski sezoni na prvem mestu večne lestvice strelcev najmočnejše lige na svetu prehitel Kareema Abdula-Jabbarja, dal v drugi četrtini, potem pa je prejel stoječe ovacije gledalcev v Crypto.com Areni. James je bil s 26 točkami (12/20 iz igre) prvi domači strelec, temu pa je dodal še devet podaj.

"To ni uspelo še nikomur. Seveda je super, da sem zdaj jaz na tej točki v svoji karieri, ni pa to ena od največjih stvari, ki so mi v življenju uspele. Vseeno mi veliko pomeni. Presegel sem veliko mejnikov in vsi ti mi seveda tudi nekaj pomenijo, je pa tudi pri tem določen vrstni red. Zlagal bi se, če bi rekel, da so te zadeve nepomembne," je povedal James, ki je z rekordnim košem zadel za domače vodstvo 37:32.

Na odmor so Jezerniki odšli s prednostjo osmih točk – največ so vodili za deset –, potem pa je v drugem polčasu Denver naredil preobrat. Nikola Jokić je dosegel 13 zaporednih točk v tretji četrtini, po kateri je bil rezultat izenačen. Slabe štiri minute pred koncem je Aaron Gordon zadel izza črte in popeljal Nuggetse v vodstvo. Aktualni prvaki so za šesto zmago v nizu srečanje končali z delnim izidom 16:4.

James presegel magično mejo 40.000 točk v Ligi NBA

"Vesel sem, da igramo dobro. Na igrišču počnemo stvari, ki jih želimo početi. Velikih nihanj v igri trenutno nimamo in res uživam v tem, kar kažemo na parketu," je dejal Jokić, ki je bil s 35 točkami (met 16/25) prvi strelec srečanja. V statistiko je vpisal še deset skokov in sedem podaj. 25 točk in deset skokov je zbral Michael Porter, 24 točk, 11 podaj in šest skokov pa Jamal Murray. Denver je skok dobil s 47:31. Drugi strelec gostiteljev je bil Rui Hačimura, ki je prispeval 23 točk.

James je dobil stoječe ovacije gledalcev v Crypto.com Areni. Foto: Reuters

Houston slavil v Phoenixu
Drugič v treh dneh je Phoenix gostil Houston, ki pa je drugo tekmo dobil s 118:109. Rocketsi so prekinili niz treh porazov, zanje je bila to šele šesta gostujoča zmaga letos in tretja zmaga na zadnjih 12 tekmah. “Tako si želimo igrati vsako tekmo,“ je dejal prvi strelec obračuna Jalen Green, ki je vpisal 34 točk. Fred VanVleet jih je pri gostih dodal 24, imel pa je tudi 11 asistenc. Oba sta bila po šestkrat natančna izza črte.

Houston je večino tekme vodil, največ za 20, potem pa so sredi zadnje četrtine Sonca s košem Josha Okogieja povedla. Odgovoril je VanVleet s trojko, vodstva pa Rakete niso več izpustile iz rok. Gostje so zadeli 16 trojk, domači košarkarji pa devet. Kevin Durant je bil s 30 točkami prvi strelec Phoenixa. Devin Booker jih je dodal 24.