Zabijanje končnice v izvedbi Kawhija Leonarda. Vse pove začudeni pogled Donovana Mitchlla. Foto: AP

Clippersi so že do odmora povozili Jazz, ki je zaostajal tudi za 29 točk. Vrhunec simultanke gostiteljev v Los Angelesu se je odvil minuto in pol pred iztekom polčasa. Patrick Beverley je s podajo našel prvega zvezdnika Clippersov - Kawhi Leonard pa se je prebil mimo Royca O'Neala in nato zabil neposredno prek Jazzovega centra Derricka Favorsa za 62:38.

Izjemen prikaz odločenosti in atletskih sposobnosti 29-letnega "Klawa", ki je odločen, da pride do še tretjega naslova prvaka s tretjim različnim moštvom, tokrat z zasedbo iz njegovega domačega mesta.

Gobert v težavah zaradi napak
Na drugi tekmi zapored sta Leonard in Paul George dosegla več kot 30 točk, tokrat oba po 31, s čimer sta utrla pot Los Angelesu do izenačenja serije z Utahom. Na drugi strani je bil razpoložen prvi strelec Jazza Donovan Mitchell (37 točk), ki je šestič zapored v končnici presegel mejo 30 točk, a je ostal brez ustrezne podpore. Prehitro je v težave z osebnimi napakami zašel najboljši obrambni igralec lige Rudy Gobert. Utah je prvič v letošnji končnici izgubil dve tekmi zapored, LA Clippers pa so ponovili vzorec iz prve serije z Dallasom in drugič zapored izničili zaostanek z 0:2 v zmagah.

"Skušali smo biti agresivni tako v napadu kot v obrambni. To je odlična mešanica, če ti uspe oboje," je po koncu dejal George, ki je odigral svojo stoto tekmo končnice.

Young junak z načeto ramo, načeti Embiid "zmrznil"

Trae Young je zgrešil prvih pet metov iz igre na tekmi, kjer je prvič v končnici imel desno ramo oblepljeno, česar trener Atlante Nate McMillan sploh ni vedel. Foto: AP

Do izenačenja serije je prišlo tudi na prvi ponedeljkovi tekmi. Atlanta je dobila vojno živcev proti Philadelphii, pri čemer je bil jeziček na tehtnici mladi zvezdnik Trae Young, ki je sprva grešil zaradi bolečin v ramenu. A do konca se je ogrel in naravnal roko za 25 točk in kar 18 podaj, tudi ključni met iz skoka dobro minuto pred koncem.

76ersi so med 4. tekmo vodili že za 18 točk, hkrati pa očitno spet izgubili Joela Embiida. Kamerunec je večji del 2. četrtine preživel v slačilnici, v drugem polčasu pa je zgrešil prav vseh 12 metov iz igre. V rednem delu sezone je Embiid iz igre metal kar 51,3 odstotno!

"Očitno je že znano. Ni potrebe, da pojasnjujem še sam. Preprosto se trudim po najboljših močeh. Že pred odhodom v slačilnico sem vedel, da nisem pravi," je Embiid potrdil, da so njegove zdravstvene težave povezane z desnim kolenom, kjer ima težave z hrustancem.

"Ta ekipa se nikoli ne preda, ne glede na izid. Všeč mi je, kako se borimo, in ponosen sem na našo današnjo predstavo," je po koncu dejal Young.