Dvoboj Gorana Dragića in Bogdana Bogdanovića. Foto: AP

Pred osmimi dnevi je Sacramento postavil rekord franšize po številu zadetih trojk, ko so jih za zmago nad Clippersi dali 21. Tudi proti Miamiju so bili ostrostrelci iz glavnega mesta Kalifornije zelo razpoloženi, saj so bili iz 44 poskusov izza črte uspešni 19-krat. 23 točk je dosegel Bogdan Bogdanović, ki je zadel šest trojk, Buddy Hield, ki je bil z 21 točkami drugi domači strelec, in Nemanja Bjelica pa sta jih dodala vsak po pet.

Potem ko so prekinili niz šestih porazov, so Kingsi zdaj na zadnjih sedmih tekmah slavili zmago petič. Pobudo so prevzeli v tretji četrtini, v kateri je serijo začel Harry Giles, nato pa sta bila za sedem točk naskoka izza črte uspešna Bjelica in Bogdanović. Na začetku zadnje četrtine jim je še enkrat uspel delni izid 7:0, po katerem so povedli za 17, Miami pa se po tem zaostanku ni več vrnil v igro.

Bam Adebayo je bil s 26 točkami prvi gostujoči strelec. Dragić je na parketu prebil 28 minut in v statistiko ob 14 točkah vpisal še štiri skoke in tri podaje. Vročica je igrala brez prvega strelca in podajalca ekipe Jimmya Butlerja, ki si je poškodoval ramo, a odsotnost ne bo dolga. Andre Iguodala, Solomon Hill in Jae Crowder, ki so pred koncem prestopnega roka prišli k Miamiju po menjavi z Memphisom, za nov klub še niso zaigrali.

Takole je Bradley Beal odločil dvoboj v Washingtonu. Foto: Reuters

Mavericksi so na peti tekmi, ki jo je Dončić izpustil zaradi nove poškodbe gležnja, klonili tretjič. Za odločilno akcijo so Wizardsi imeli 1,8 sekunde. Žogo je iz avta podal Troy Brown. Bradley Beal je izkoristil blok Moritza Wagnerja, v katerega se je ujel njegov čuvaj Dorian Finney-Smith, pri prevzemanju je zamudil Tim Hardaway, branilec Washington pa je ob Delonu Wrightu prehitel sireno in položil za končnih 119:118. Predtem je Hardaway imel na voljo dva prosta meta, a je bil natančen le enkrat.

"Zelo dobro je prebral obrambno postavitev. Akcija je bila izvrstna – odličen blok in dober zaključek," je zadnji napad na tekmi opisal trener Washingtona Scott Brooks. Beal je bil z 29 točkami tudi prvo ime srečanja. Trenutno je v izjemni formi, saj je predtem na kar sedmih tekmah zapored dosegel vsaj 34 točk. "Ta zmaga nam pomeni veliko. Pred premorom imamo še tekmi doma, kar moramo izkoristiti in se vključiti v boj za končnico," je dejal Beal.

Tudi košarkarji iz ameriškega glavnega mesta so zadeli 19 trojk. Metali so jih 38, največkrat je bil natančen latvijski ostrostrelec Davis Bertans, ki je izza črte zadel petkrat. "Pri pokrivanju nasprotnikov moramo opraviti boljše delo. Moramo zmanjšati število odprtih metov za tri," je Finney-Smith izpostavil napake, ki so jih delali gostje. Glavna težava je bila obramba Mavsov, še posebej po problemih z osebnimi napakami Kristapsa Porzingisa.

Latvijski košarkar, ki je na treh tekmah, odkar manjka Dončić, dosegel več kot 30 točk, je tokrat igral le dobrih 21 minut, prispeval pa je vsega 11 točk. Najboljši strelec Dallasa je bil Seth Curry.

Tekme 7. februarja:
WASHINGTON - DALLAS 119:118
Beal 29, Bertans 20, Hačimura 17, Smith in Napier po 14; Curry 20, Hardaway 19, Brunson 15, Dončić je poškodovan.

PHILADELPHIA - MEMPHIS 119:107
Korkmaz 34, Simmons 22 in 10 podaj, Harris 21; Morant 15, Valančiunas 14 in 10 skokov, Jones 13.

BOSTON - ATLANTA 112:107
Tatum 32, Kanter (15 skokov) in Langford po 16; Collins 30 in 10 skokov, Huerter 25, Goodwin 21.

OKLAHOMA CITY - DETROIT 108:101
Paul 22, Gilgeous-Alexander 21, Gallinari 19; Jackson 28, Wood 27 in 12 skokov, Maker 19.

INDIANA - TORONTO 106:115
Sabonis 19 in 16 skokov, Brogdon 16, Oladipo 15; Ibaka 22 in 10 skokov, VanVleet 20, Davis 17.

PHOENIX - HOUSTON 127:91
Oubre 39, Booker 33, Diallo 14; Harden 32, Rivers 14, McLemore 13.

SACRAMENTO - MIAMI 105:97
Bogdanović 23, Hield 21, Fox 16; Adebayo 26, Robinson 18, Nunn 16, Dragić 14 (2/5 za dve, 3/7 za tri), 4 skoki in 3 podaje v 28 minutah.

UTAH - PORTLAND 117:114
Bogdanović 27, Conley 18, Gobert (14 skokov) in Mitchell po 16; Lillard 42, McCollum 27, Trent 16.