Lakersi so sezono začeli z dvema zmagama na uvodnih 12 tekmah. S številnimi menjavami igralcev je generalni menedžer Rob Pelinka februarja popolnoma prevetril ekipo, ki zdaj temelji na trdni obrambi. Foto: Reuters

Anthony Davis je bil osrednje ime tretje tekme v Crypto.com Areni. Dosegel je 25 točk in 13 skokov. Zanimivo je, da Davis v letošnji končnici precej boljše igre kaže na lihih tekmah. Na prvi, tretji in peti tekmi proti Memphisu ter na prvi tekmi proti Golden Statu je imel povprečje 28,5 točke in 17,8 skoka, na preostalih tekmah pa 13 točk in 10,3 skoka. Tokrat je bil statistično sicer malce pod temi številkami, a ob dvojnem dvojčku se je izkazal tudi v obrambi (podelil je štiri blokade; v letošnji končnici že 37) in bil gonilna sila izjemne predstave Lakersov v drugi in tretji četrtini, v kateri so Lakersi dosegli 63 točk, tekmeci pa le 38. V večini zadnje četrtine so tako nosilci igre lahko počivali.

Prvaki bodo v ponedeljek pod pritiskom
LeBron James je prispeval 21 točk (čeprav v uvodni četrtini prvič v karieri na tekmah končnice sploh ni vrgel žoge na koš), prav tako D'Angelo Russell (trojke 5/8), ki pa je vse svoje točke dosegel že v prvem polčasu. Pri Golden Statu je bil najučinkovitejši Stephen Curry s 23 točkami, Andrew Wiggins jih je dodal 16, Klay Thompson 15. Thompson je imel slab met iz igre (5/14), izgubil je tudi šest žog. Golden State bo v ponedeljek moral zmagati, sicer se bodo Lakersi na domači parket vrnili z vodstvom s 3:1, ki bi prav lahko že pomenilo ključno prednost za končni uspeh, saj v letošnji končnici Lakersi še ne poznajo poraza v Crypto.com Areni.

Z nizom 0:13 prevzeli nadzor
Bojevniki, ki so drugo tekmo dobili s 127:100, so si po štirih minutah igre v drugi četrtini zagotovili 11 točk naskoka (40:29). James se je razigral in Jezerniki so z delnim izidom 0:13 povedli s 40:42. Do odmora so razliko povečali na 48:59. Obramba je bila odlična, Curry in Thompson nista prihajala do lahkih metov izza črte. Tretjo četrtino so Lakersi končali z delnim izidom 2:10 in si nabrali že 18 točk prednosti. Ko sta bila Austin Reaves in Dennis Schröder natančna izza črte, je bila devet minut pred koncem tekma odločena (98:72). Oba trenerja sta po minuti odmora na parket poslala rezerviste.

Jimmy Butler je Miamiju prinesel svežo energijo in bil z 28 točkami prvi strelec tekme. Foto: Reuters

James navdušil z nekaj potezami
"Po prvi četrtini smo močno dvignili ritem. Prodirali smo v raketo, igrali zelo agresivno in se odlično sporazumevali na igrišču. Večkrat sem pogledal na semafor in se sprostil šele v zadnji četrtini. Bojevniki imajo izjemne strelce, ki lahko v nekaj minutah s serijo sedmih ali osmih trojk nadomestijo velike zaostanke," je povedal trener Lakersov Darvin Ham, ki v ponedeljek pričakuje popolnoma drugačno tekmo. "Imamo eno najboljših obrambnih ekip v ligi, morda celo najboljšo. Golden State je največji test v obrambi za vsako ekipo. Vsak njihov napad moramo biti maksimalno koncentrirani," je dodal 38-letni James, ki je z nekaj izjemnimi potezami navdušil navijače.

Miami z Butlerjem drugačna ekipa
Na dvoboju polfinala končnice Vzhodne konference med Miamijem in New Yorkom je z 28 točkami (18 že v prvem polčasu) blestel Jimmy Butler, ki na prejšnji tekmi zaradi poškodbe gležnja ni igral. Z njim na parketu je Miami drugačna ekipa. Ko so se gostje z delnim izidom 0:8 pet minut pred koncem približali na 14 točk, je zadel težek met in ustavil nalet. Tudi trener Miamija Erik Spoelstra je poudaril, da je Butlerjeva vrnitev ekipi vlila samozavest. "Temu ne morete oporekati. Vedno mu lahko podate žogo, saj veste, da bo to prineslo rezultat." Jalen Brunson je bil pri New Yorku, ki je imel zelo slab met (31/91), z 20 točkami (trojke 0/5) prvi strelec.