Goran Dragič je v 22 minutah dosegel 9 točk, ukradel pa je tudi eno žogo. Foto: AP

Junak tekme je bil Dillon Brooks, ki je z 28 točkami dosegel osebni rekord sezone. Posebej neustavljiv je bil v tretji četrtini, ko je zadel štiri trojke in skupaj zbral kar 23 točk. Jonas Valančiunas je dosegel dvojni dvojček (20 točk in 10 skokov).

Memphis v igri za končnico
"Igramo dobro košarko, v tem ritmu moramo nadaljevati, da vidimo, kam nas bo to pripeljalo. Vemo, za kaj se bojujemo," je bil motiviran Brooks. Govoril je seveda o preboju v končnico, Grizliji namreč na zahodu zasedajo osmo mesto.

Dillon Brooks je bil v tretji četrtini neustavljiv. Foto: AP

Še drugič ustavil niz Miamija
Memphis je očitno neugoden za Miami, saj ga je premagal tudi pred tremi tedni, ko je prekinil niz petih zmag Vročice, to pot je ustavil Miamijevo serijo pri štirih slavjih. Ekipa iz Floride upa, da se ne bo ponovil vmesni niz, saj je poraz pred tedni proti Memphisu odprl serijo šestih porazov.

Dragić dosegel 9 točk
Jimmy Butler
je za gostitelje dosegel 28 točk, Goran Dragić je s klopi zbral devet točk. Trener Miamija Erik Spoelstra je razmišljal: "Res so dobri. Imajo strup za našo igro. Smo boljša ekipa, kot smo danes prikazali. Ta tekma je pokazala, kako krhke so lahko stvari v tej ligi. Smo v dobri formi, a potem ti nekdo pokaže, kako hitro si lahko nemočen."

Igra Denverja temelji na Jokiću. Foto: AP

Dve točki Čančarja
Najskromnejša ekipa vzhoda pa je bila nemočna na gostovanju pri Denverju, kjer so Nuggetsi slavili s 134:119. Spet je prevladoval Nikola Jokić (27 točk, 11 skokov in 8 podaj). Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je v dobrih treh minutah zadel edini met iz igre, s čimer je zbral dve točki. Vsa preostala njegova statistika je ostala prazna.

Liga NBA

Tekme 6. aprila:
MIAMI − MEMPHIS
112:124 (34:37, 23:26, 32:33, 23:28)
Butler 28 (11/16 iz igre), Herro 19 (4/7 za tri), Adebayo 18 (9/14 iz igre), 10 skokov in 10 podaj, Oladipo 16, Robinson 14, Dragić 9 (3/8 iz igre,
3/7 za tri), 3 skoki in 3 podaje v 22 minutah, Bjelica 4, Ariza in Achiuwa po 2; Brooks 28 (5/9 za tri), Valančiunas 20 in 10 skokov, Anderson 19, Bane 15, Tillman 11, Morant 10, Allen 8, Tillie in Konchar po 5, Jones 3.

INDIANA − CHICAGO 97:113
LeVert 20, Sumner in Lamb po 15; Vučević 32 (14/29 iz igre) in 17 skokov, LaVine 19, Markkanen 15 (3/4 za tri), Young 14, White 13.

TORONTO − LA LAKERS 101:110
Siakam 27 (7/21 iz igre), Boucher 19, Bembry 12, Trent in Flynn po 11, Lowry in VanVleet nista igrala; Horton Tucker 17 (3/4 za tri), Morris 15, M. Gasol (9 skokov), Caldwell Pope in Caruso (3/4 za tri) po 13, Schröder 12, Cacok 10, Davis, James in Drummond niso igrali.
Prva zmaga Lakersov nad Torontom po 30. novembru 2014, ko je Kobe Bryant zablestel s trojnim dvojčkom. Naslednjih 11 medsebojnih tekem so dobili Raptorsi. Ben McLemore je podpisal pogodbo z Lakersi do konca sezone. 28-letnik je odigral 32 tekem za Houston v tej sezoni, prejšnji konec tedna pa se je razšel z Raketami.

ATLANTA − NEW ORLEANS 123:107