Košarkarji Bostona so lanskega prvaka izločili po sedmih tekmah. Foto: Reuters

Tekma je bila večji del izenačena, Kelti so zadnjo četrtino začeli s serijo 7:0, s čimer so ušli v prednost osmih točk in niso več zaostajali. Jayson Tatum je dosegel 29 točk. Jaylen Brown pa jih je dodal 21.

Tatum: Dosegli smo, kar smo želeli
"Če želiš doseči nekaj izjemnega, če želiš zmagati, potem zagotovo ne bo lahko. A sem smo prišli po to, kar smo potem tudi dosegli," je bil po zmagi zadovoljen Tatum.

Jayson Tatum ni bil daleč od trojnega dvojčka, ob 29 točkah je zbral še 12 skokov in 7 podaj. Foto: Reuters

Tekma s precej napetosti
Čeprav je bila tekma večji del napeta, ni šlo ravno za lepotico ali bodočo klasiko. Igralci na obeh straneh so namreč delali precej napak, dokaj nenatančni so bili tudi pri metu. Zmagovalci so, denimo, za tri točke metali 9/38, nenatančni pa so bili tudi pri prostih metih (13/23).

Boston kaznoval veliko napak
A nič kaj boljši niso bili pri Torontu, njihov najboljši strelec je bil Fred VanVleet (20). Zdaj že nekdanji prvaki so bili preveč nezbrani, saj so izgubili 18 žog, iz teh napak je Boston dosegel kar 31 točk.

V torek se začenja (pol)finale
"Oh, res je težko izgubiti," je bil v prvih izjavah čustven Kyle Lowry (14) in nadaljeval: "Ampak so zmagali, lahko damo le klobuk dol. Zdaj so oni tisti, ki imajo priložnost, da osvojijo naslov." Finale vzhoda Boston – Miami se začenja v torek zvečer. Miami je daleč najbolj "spočita" ekipa v tej končnici. Vročica je namreč do konferenčnega finala potrebovala le devet tekem.

Paul Millsap je iz igre metal 5/11. Foto: Reuters

Denver se je spet rešil
Marsikdo je bil prepričan, da bodo po petkovih tekmah v konferenčnem finalu tudi LA Clippersi, ki so proti Denverju vodili s 3:1, v prednosti so bili večji del pete tekme, a na koncu so izgubili s 111:105.

Millsap obrnil ladjo
Največ točk za Denver je dosegel Jamal Murray (26). Nepričakovani junak je bil 35-letni Paul Millsap, ki je v tretji četrtini dosegel 14 od svojih 17 točk in preprečil, da bi se Clippersi (ti so vodili že s 15 točkami) dokončno oddaljili. Sredi zadnje četrtine so sami ušli v dokaj lepo prednost. Slabe štiri minute pred koncem je Nikola Jokić (22) zadel trojko za vodstvo s 102:94.

Clippersi namesto +1 v -5
V tej točki so se začeli vračali Clippersi, se približali na 102:100, minuto in pol pred koncem je Lou Williams zgrešil trojko za vodstvo, na drugi strani pa je bil v tej prvini natančen Michael Porter in Denver popeljal v +5.

Marcus Morris spet v svojem (ne)mirnem elementu ... Foto: Reuters

Rešili so se že proti Utahu
"Vsi morajo računati na nas, to nam je všeč," je bil zadovoljen trener Denverja Michael Malone. Nuggetsi so že četrtič v končnici dobili tekmo, na kateri jim je grozilo, da v primeru poraza končajo sezono. V uvodnem krogu končnice so se namreč vrnili proti Utahu po zaostanku z 1:3.