Khris Middleton je bil v zadnji četrtini nezaustavljiv. Foto: Reuters

"Kar je naredil nocoj, je bilo nerealno. Bil je neverjeten, nosil je ekipo. Preprosto, danes smo videli vso njegovo veličino," ni skoparil s pohvalami Giannis Antetokounmpo, ki je srečanje končal s 33 točkami in 11 skoki.

Billups novi trener Portlanda

Novi trener Portlanda je Chauncey Billups. Nekdanji odlični košarkar in pomočnik trenerja pri LA Clippersi je s TraiBlazersi podpisal petletno pogodbo.

Milwaukee je zaostajal večino tekme, tudi za 13 točk, preden se je dvignil v zadnji četrtini. Atlanta je vodila z 95:88, sledil je delni izid Bucksov 15:3, v katerem je Middleton dosegel 10 točk. Zadel je tri trojke. "Zadnje čase mi met ni stekel, no, tokrat je začelo padati pravočasno," je povedal Middleton, ki je iz igre metal 15/26.

V zadnji četrtini je sam dosegel več točk kot vsi igralci Hawksov skupaj (17). Z 38 točkami je izenačil svoj rekord v končnici.

Pri Atlanti je bil s 35 točkami najučinkovitejši Trae Young, ki pa ga je v zadnji četrtini dodobra ustavila poškodba gležnja, potem ko je stopil na nogo sodniku. Ali je kaj hujšega, bo pokazala magnetna resonanca.

"Bili smo v podobnem položaju že prej, pripravljeni bomo na četrto tekmo," je povedal Danilo Gallinari. Tudi proti Philadelphii je Atlanta izgubila tretjo tekmo in na koncu napredovala.