Milwaukee je zadel 25 trojk in izenačil rekord končnice. Izza črte so Bucksi metali 25/49. Foto: Reuters

Milwaukee je predvsem po zaslugi izjemnega meta za tri točke premagal Miami s 138:122. Bucksi so s 25 trojkami izenačili rekord Clevelanda, ki je imel prav tak dosežek v končnici leta 2016. Izza črte so metali več kot 50-odstotno – 25/49. Prvi nosilci Vzhoda so na uvodni tekmi trojke metali 11/45. Ob polčasu je bilo 81:55, v nadaljevanju je bila razlika tudi 36 točk.

Brook Lopez je dosegel 25 točk, Jrue Holiday 24. Pat Connaughton, ki na prvi tekmi sploh ni igral, je zadel 6 od 10 trojk in srečanje končal z 22 točkami. Joe Ingles je trojke metal 5/6 in vknjižil 17 točk. Eno manj sta prispevala Khris Middleton in Grayson Allen. Portis je 13 točkam dodal 15 skokov. Prvi strelec Miamija je bil Jimmy Butler s 25 točkami.

Goran Dragić je dobil priložnost za tri minute in je zadel oba prosta meta. Drugi statistični stolpci so ostali prazni.

Andetokumbo je bil prisiljen počivati zaradi poškodbe hrbta, ki jo je utrpel v drugi četrtini prve tekme, a so pri Milwaukeeju optimistični, da se bo vrnil že na tretjem obračunu v Miamiju.

Mike Brown trener leta v Ligi NBA

Za trenerja leta so soglasno izbrali prvega moža Sacramenta Mika Browna, ki je Kingse popeljal do prve končnice po letu 2006. Brown je bil na prvem mestu vseh stotih novinarjev, ki so glasovali. Prvič v zgodovini je bil trener leta izbran soglasno.

Grizliji brez večjih težav do izenačitve serije

Memphis je uro pred tekmo sporočil, da v postavi za drugo tekmo z Los Angeles Lakersi ne bo Jaja Moranta. Grizlijem se odsotnost prvega zvezdnika ni poznala, slavili so s 103:93.

Xavier Tillman je z 22 točkami dosegel rekord končnice, dodal je še 13 skokov. Grizliji so razen uvodnih minut vodili večino tekme, največ za 20 točk (66:46).

Pri Jezernikih se je z 28 točkami in 12 skoki najbolj izkazal LeBron James.

Po tekmi je odmevala besedna izmenjava med Dillonom Brooksom in Jamesom. "Vseeno mi je. Star je," je o 38-letnem Jamesu dejal Brooks, ki se je sporekel z najboljšim strelcem Lige NBA vseh časov med tretjo četrtino: "Rad zbadam 'medvede'."

Denver zlomil odpor Volkov v zadnji četrtini

Denver je drugo tekmo proti Minnesoti (122:113) odločil v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 35:24. Volkovi so se vrnili v tretji četrtini (40:23), ko so iz igre metali 80-odstotno, a sta tehtnico na stran Nuggetsov v zadnjem delu prevesila Jamal Murray (40 točk) in Michael Porter jr., ki je v zadnjih 12 minutah vknjižil 13 od 16 točk. Nikola Jokić se je spogledoval s trojnim dvojčkom – 27 točk, 9 skokov, 9 podaj. Vlatko Čančar ni vstopil v igro.

Prvi strelec tekme je bil Anthony Edwards z 41 točkami.

Vzhod, 1. krog:

MILWAUKEE (1) – MIAMI (8) 1:1
138:122 (35:28, 46:27, 37:30, 20:37)
B. Lopez 25 (12/17 iz igre), Holiday 24 (10/19 iz igre), Connaughton 22 (6/10 za tri), Ingles 17 (5/6 za tri), Allen (4/8 za tri) in Middleton po 16, Portis 13 (3/4 za tri) in 15 skokov, Carter 3,
Dragić 2 (prosti meti 2/2) v 3 minutah, J. Andetokumbo ni igral; Butler 25 (8/12 iz igre), Adebayo 18, Vincent (4/9 za tri), Oladipo in Marin po 15, Robinson 14 (4/6 za tri).