Grški reprezentant Giannis Antetokounmpo je bil z 31 točkami in 14 skoki v 41 minutah prvo ime srečanja. V eni od akcij je takole metal prek centra Bostona Arona Baynesa, ki je v sezoni 2012/13 igral za Union Olimpijo. Baynes je v devetih minutah dosegel dve točki. Foto: Reuters

Bucksi so tekmo začeli slabše, zaostajali že s 15:24, a do konca četrtine ujeli priključek (22:24). Milwaukee je odlično nadaljeval, saj je ujel Boston in štiri minute pred polčasom s košem Erica Bledsoeja povedel z 38:37. Sledil je sijajen zaključek drugega dela za vodstvo ob glavnem odmoru z 48:39.

Brogdon in Antetokounmpo "povlekla voz"
"Kelti" so v tretji četrtini izenačili na 61:61, a je nato najboljši igralec tekme Giannis Antetokounmpo (Janis Andetokumbo) nanizal osem točk za vodstvo "jelenov" s 74:65 po treh četrtinah. Gostje se niso predali, v zadnjem delu so se sedem minut pred koncem približali na 80:78, nato pa so se domači s koši Malcolma Brogdona in že omenjenega Antetokounmpa odlepili na 91:81, s čimer je bil dvoboj odločen.

Sedma tekma v soboto v Bostonu
Antetokounmpo je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka: 31 točk in 14 skokov. Khris Middleton in Brogdon sta dodala po 16 točk. Na drugi strani je bil pri gostih z 22 točkami najučinkovitejši Jayson Tatum. Odločilna sedma tekma bo v soboto v Bostonu.

LIGA NBA

KONČNICA, 1. krog

Vzhodna konferenca:
MILWAUKEE (7) - BOSTON (2) 3:3
97:86 (22:24, 26:15, 26:26, 23:21)
Antetokounmpo (Andetokumbo) 31 (13/23 iz igre) in 14 skokov, Middleton in Brogdon po 16; Tatum 22, Rozier 16, Morris in Brown po 14.

Sedma tekma bo v soboto v Bostonu.

Petek:
WASHINGTON (8) - TORONTO (1) 2:3

INDIANA (5) - CLEVELAND (4) 2:3

Že odigrano:
PHILADELPHIA (3) - Miami (6) 4:1

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.