Brandon Ingram je blestel proti Charlottu. Foto: AP

Takšno razmerje imajo po 37 tekmah tudi Los Angeles Lakersi in Oklahoma City. Glavni akter domače zmage je bil v Smoothie King Centru Brandon Ingram, ki je dosegel prvi trojni dvojček v sedemletni karieri. V statistiko je 25-letni krilni košarkar vpisal 30 točk, 11 skokov in deset podaj.

“Želel sem postaviti temelje. Vsaka tekma je pomembna v boju za končnico. Razmišljam samo, da štejejo vsaka posest, vsak napad in vsaka obramba. Zato sem želel čim bolje začeti tekmo,“ je dejal Ingram, ki je v prvi četrtini dosegel že 17 točk in šest podaj, gostitelji pa so po prvih 12 minutah vodili za 13. Ob koncu tretje četrtine je prispeval tri točke za domače vodstvo z 88:79, nato pa so Pelikani z delnim izidom 11:5 vstopili v zadnjo četrtino, s čimer so naredili odločilno razliko.

“Razume, da bo imel veliko časa žogo v svojih rokah. Za sabo potegne ekipo. Podaja soigralcem in poskrbi, da so odprti. Zelo pomembni so bili njegovi skoki, vsi pa vemo, da lahko zadene v vsakem trenutku. Tokrat je bil na vseh treh ravneh izjemen,“ je bil zadovoljen trener New Orleansa Willie Green. K tretji zmagi Pelicansov v nizu je 20 točk prispeval Jonas Valančiunas, ki je ujel še 19 odbitih žog. 20 točk je vpisal tudi C. J. McCollum. P. J. Washington je bil z 18 točkami prvi strelec Sršenov.

Kawhi Leonard in soigralci so v drugem polčasu nadigrali Oklahomo ter se ji tako oddolžili za poraz pred dvema dnevoma. Foto: AP

Leonard za 32 točk potreboval le 15 metov

Po porazu v Los Angelesu ima tudi Oklahoma City 36 zmag in 37 porazov. Pred dvema dnevoma je Thunder slavil s 100:101, na tej tekmi pa se je poškodoval Paul George, ki se je pred štirimi leti v Kalifornijo preselil prav iz Oklahome. Clippersi so bili tokrat boljši s 127:105, potem ko so drugi polčas dobili z 22 točkami razlike. Tretjo četrtino so zaključili z delnim izidom 27:12. Najvišja razlika je znašala 28 točk.

Gostitelji so iz igre metali 56-odstotno, 18 trojk so zadeli z 49-odstotno uspešnostjo. Zbrali so tudi deset podaj več od tekmecev. Z 32 točkami je ob izvrstnem metu (13/15 iz igre, 3/4 za tri) igralec tekme Kawhi Leonard. 24 točk je proti ekipi, kjer je preživel prvih 11 let kariere, dodal Russell Westbrook. Shai Gilgeous-Alexander, sicer četrti strelec lige, je bil s 30 točkami najboljši na gostujoči strani.

Okoro v Brooklynu prehitel sireno

Cleveland je s 116:114 slavil v Brooklynu. Mož odločitve je bil Isaac Okoro, ki je 0,7 sekunde pred koncem zadel trojko iz kota. Cavsi so tik pred prvo uvrstitvijo v končnico po letu 2018. Na zadnjih desetih tekmah so slavili osmič, drugič v treh dneh pa so na kolena spravili Netse. Donovan Mitchell je bil prvi strelec z 31 točkami, Evan Mobley pa je 26 točkam dodal 16 skokov.