Pascal Siakam je nova gonila sila prvaka Lige NBA Toronta. Foto: Reuters

Pascal Siakam je 13 od svojih 36 točk dosegel v zadnji četrtini, s 30 točkami se mu je pridružil branilec Fred VanVleet. Svoje je dodala še klop – Rondae Hollis-Jefferson(16 točk, 11 skokov), Terence Davis (15 točk) – in Toronto na sobotno tekmo v Dallas prihaja v odličnem razpoloženju.

47 točk Jamesa Hardna v zmagi nad Clippersi
Živčno tekmo so videli gledalci v Houstonu, kjer so Rakete predvsem po zaslugi Jamesa Hardna (47 točk) s 102:93 premagale LA Clipperse. Praktično vso tekmo je bil na prvem strelcu lige obrambni specialist Patrick Beverly, ki ni izbiral sredstev. Dve minuti pred koncem pri vodstvu Houstona za dve je moral zaradi šestih osebnih napak zapustiti igro.

"Pat Bev vas je vse prelisičil, da igra obrambo. Ne zna pokrivati nikogar. Samo teče okrog in ne dela nič. Saj ste videli, kaj se je zgodilo – 47. Ves ta cirkus, da dobiš 47 točk," je bil do nekdanjega igralca Raket kritičen Russell Westbrook, ki se je ustavil pri 17 točkah.

Sin zahteval očetovo izključitev
Ob koncu tekme je živce izgubil tudi trener Clippersov Doc Rivers, ki se ni strinjal s sodniki glede števila minut odmora, ki jih je še imel na razpolago. Cirkusu se je priključil njegov sin Austin Rivers, košarkar Houstona, ki je spodbujal sodnike, naj njegovemu očetu dodelijo še drugo tehnično napako. To se je tudi zgodilo in minuto in pol pred koncem je bil Doc Rivers izključen.

Po tekmi je Austin Rivers na Twitterju zapisal: "Zahvalni dan bo letos precej čuden." Pozneje je novinarjem povedal: "Je precej občutljiv glede takih stvari, bomo videli, kaj se bo zgodilo. Rad ga imam, toda bil je res lep trenutek, v katerem sem zelo užival. Bilo je zabavno." Paul George še vedno ni debitiral v dresu Clippersov. Njegova vrnitev se pričakuje v naslednjih dneh.

Vrnitev Porzingisa v New York
Košarkarji Dallasa bodo v noči na petek gostovali v New Yorku. Tekma se bo začela ob 2. uri zjutraj. Spremljali jo bomo tudi na MMC-ju. To bo prvo gostovanje Kristapsa Porzingisa v Madison Square Gardnu po januarski menjavi z Dallasom.

CHARLOTTE - MEMPHIS 117:119
Rozier 33 (7/12 za tri), Monk 20, Graham 19; Morant 23 (10/15 iz igre) in 11 podaj, Valančiunas 18 in 13 skokov, Gudurić 17 (4/6 za tri).
Novinec Ja Morant je odločil s polaganjem 0,7 sekunde pred koncem.

ORLANDO - PHILADELPHIA 112:97
Vučević 25 (11/18 iz igre) in 12 skokov, Gordon 18, 13 skokov in 7 podaj, Ross in Fournier po 13; Richardson 19, Simmons 18 (9/12 iz igre), Horford 14,