Paolo Banchero si je dal duška proti vodilni ekipi Lige NBA in še podkrepil kandidaturo za najboljšega novinca sezone, kjer so ga strokovnjaki ob polovici rednega dela že postavljali na položaj prvega favorita za prestižno nagrado. Foto: Reuters

Na zahodu Floride se je tretje soočenje v sezoni končalo še s tretjo zmago Orlanda nad Bostonom, tokrat s 113:98. Celticsi so izgubili prvič po 3. januarju in devetih zaporednih zmagah. Najboljša ekipa v ligi je bila zaradi poškodb kar pošteno zdesetkana, manjkali so Marcus Smart, Roberet Williams, Malcolm Brogdon in Danilo Gallinari.

Pri Čarovniji je s 23 točkami blestel 20-letni Paolo Banchero. Wendell Carter Jr. je k zmagi dodal 21 točk, Nemec Franz Wagner 15. Jayson Tatum in Jaylen Brown sta za Boston dosegla po 26 košev.

Zaigral po 900 dneh: 10 točk v 10 minutah

Tretjo zmago Orlanda nad Bostonom je polepšala še uspešna vrnitev skorajda že odpisanega domačega igralca. Jonathan Isaac je namreč zaradi hude poškodbe kolenskih vezi zaigral prvič po dveh letih in pol! A Isaac ni le pritekel na parket, temveč je v 10 minutah igre dosegel kar 10 točk, zbral 3 skoke in podajo ter za dobro mero ukradel še dve žogi. Izredna vrnitev in okrepitev Magicov, ki imajo v zadnjem mesecu in pol celo sedmi najboljši izkupiček v ligi.

A boj za play-in je za Orlando najbrž vseeno preveč oddaljen: desetouvrščeni Chicago jim beži za štiri zmage in pol. Če bi se Magici skozi zadnja vrata vseeno zrinili v končnico, bi zagotovo poskrbeli za živčnost pri navijačih Bostona, ki je odločno na poti k vlogi 1. nosilca Vzhoda.

DeRozan in Chicago so ujeli zmagoviti ritem, s čimer se boj od 7. do 10. mesta na Vzhodu zaostruje. Tretnuno New York, Atlanto, Indiano in Chicago ločita le dve zmagi. Foto: Reuters

DeRozan zrežiral tretjo zaporedno zmago Bikov

Chicago je medtem prišel do tretje zaporedne zmage, potem ko je doma s 111:100 premagal Atlanto. Pri Bikih ni igral Goran Dragić, ki je zbolel in z ekipo tudi ne bo odpotoval na gostovanje v Indianapolis. Bullsi se zdaj utrjujejo med prvo deseterico, tik pred njimi na 9. mestu Vzhoda pa je ravno Indiana, medtem ko je Atlanta še mesto višje.

V dresu Chicaga je s 26 točkami izstopal DeMar DeRozan. 20 točk je dodal Zach Lavine, Patrick Williams z 18 točkami in 10 skoki ter Nikola Vučević s 14 točkami in kar 17 skoki pa sta vknjižila dvojnega dvojčka. Na nasprotni strani je Trae Young 21 točkam dodal 13 podaj, točko manj je dosegel Dejounte Murray.

V izenačenem dvoboju je Chicago zmago napovedal v uvodu tretje četrtine, ko so domači po košu DeRozana povedli z 59:48. A gostje iz Georgie se niso predali ter tik pred koncem četrtine povedli za točko, po izenačenju na 78:78 pa sta ekipi v zadnji del krenili z ničle.
Zadnjo četrtino so gostitelji odprli z delnim izidom 6:0, ko pa je DeRozan kasneje zadel za 99:88, domači košarkarji niso več dopustili presenečenja.

Strelski šov med Bati in Jeleni: skupaj 280 točk

Na sedmih ponedeljkovih tekmah v najmočnejši košarkarski ligi je v gosteh slavil le Milwaukee, ki se je s kar 150 točkami znesel nad Detroitom, ki je tudi sam dosegel kar 130 točk. Ob vrnitvi je Janis Andetomubo je ob vrnitvi v 26 minutah igre dosegel 29 točk in k temu dodal 12 skokov, a prvi strelec Bucksov je bil Bojan Bogdanović s 33 točkami.

Rui Hačimura je bil na naboru leta 2019 izbran kot deveti igralec, pri Washingtonu pa so znali izkoristiti njegov tržni potencial na Japonskem. Jezerniki so odločeni podaljšati pogodbo s Hačimuro, ki naj bi jim pomagal pri obrambi na krilu in tudi z metom za tri točke in polrazdalje. Foto: AP

Jezerniki močnejši za Hačimuro

Lakersi so v menjavi igralcev poslali Kendricka Nunna in tri izbore v drugem krogu nabora v Washington. V Los Angeles je v nasprotno smer prišel 24-letni Rui Hačimura. Japonec je bil v prestolnici nezadovoljen zaradi pogajanj ob podaljšanju njegove pogodbe, sočasno je pri Wizardsih glavno besedo prevzel Kyle Kuzma. V letošnji sezoni je Hačimura na tekmo v povprečju dosegal 13,0 točke in 4,3 skoke v 24,3 minute igre. Okroglih 13 točk na tekmo je tudi karierno povprečje Japonca v Ligi NBA.