Embiid je takole podelil eno od štirih blokad. Foto: Reuters

Philadelphia je zlahka prišla do zmage, saj je v zadnji četrtini vodila že za 21 točk in je ob koncu tekme nekoliko stopila s plina. Kako nemočni so bili domači, predvsem pa gledalci na tribunah, pove dejstvo, da so bili igralci v zelenem izžvižgani.

Joel Embiid je zbral 33 točk, izjemno učinkovit je bil Tyrese Maxey, ki je zbral 30 točk, pri tem pa je zadel šest trojk. Philadelphia je prevladovala predvsem pri skokih (49:36), tokrat je bil v tej prvini dvoštevilčen Tobias Harris (11 skokov), poudariti pa velja še Jamesa Hardna, ki je bil blizu trojnega dvojčka (17 točk, 10 podaj in 8 skokov).

Embiid: Skušali bomo ponoviti to igro
"Ni še konec, dobiti moramo še eno tekmo. Tudi na naslednjem obračunu moramo vsi dobro igrati, kot smo prikazali danes. Verjamem, da je bila naša igra videti preprosta, a naslednjič ne bo tako preprosto. Skušali bomo to igro ponoviti," je bil zadovoljen MVP-lige, ki je bil vsestranski (zbral je še sedem skokov, zadel tri trojke in podelil štiri blokade).

Boston je izgubil osem žog, od tega Jaylen Brown tri. Foto: Reuters

Na drugi strani je spet prevladoval Jayson Tatum, ki je dosegel kar 36 točk, a ni bil najbolj razpoložen pri metu iz igre (11/27). Jaylen Brown se je ustavil pri 24 točkah. Gostitelji so za tri točke metali 12/38.

Smart zelo (samo)kritičen
"Preprosto nismo imeli svojega dne," je priznal Tatum. Boston moč in željo po preobratu išče v lastni izkušnji, lani je namreč v isti fazi tekmovanja proti Milwaukeeju zaostajal s 3:2, nato pa dobil serijo. "Če se nisi pripravljen umazati in krvaveti na igrišču, potem nimaš kaj delati na igrišču," je bil pesniški Marcus Smart.

Denver je letel na krilih Nikole Jokića, ki je četrtič v tej končnici dosegel trojnega dvojčka (29 točk, 13 skokov in 12 podaj). V celotni karieri je v končnicah število omenjenih trojčkov zaokrožil na deset, s čimer je zdaj najučinkovitejši center, prej si je rekord delil z legendarnim Wiltom Chamberlainom.

Prvi polčas je bil dokaj izenačen, gostitelji so na odmor odšli s prednostjo treh točk (52:49). Bili so izjemni v tretji četrtini (39:25), s katero so prednost povišali na varnih 17 točk razlike (91:74). V tem obdobju je blestel Jokić, ki je zbral 17 točk (od osmih metov jih je potopil kar sedem).

Pri gostih je Devin Booker dosegel 28 točk, Kevin Durant jih je dodal 26.

Liga NBA, končnica

Vzhod:
BOSTON (2) − PHILADELPHIA (3) - 2:3
103:115 (26:33, 23:25, 23:30, 31:27)
Tatum 36 (11/27 iz igre, 3/11 za tri, prosti meti 11/13) in 10 skokov, Brown 24 (9/16 iz igre, 3/6 za tri), Smart 14, Brogdon in White po 7, Pritchard 6, R. Williams 4, Hauser 3; Embiid 33 (10/23 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 10/11), 7 skokov in 4 blokade, Maxey 30 (10/21 iz igre, 6/12 za tri), Harden 17 (4/8 iz igre), 10 podaj in 8 skokov, Harris 16 in 11 skokov, House 10, Melton 4, Tucker 3, Reed 2.
Šesta tekma bo v petek ob 1.30.

Četrtek ob 1.30:
NEW YORK (5) − MIAMI (8) - 1:3

Zahod:
DENVER (1) − PHOENIX (4) - 3:2
118:102 (34:24, 17:25, 39:25, 27:28)
Jokić 29 (12/20 iz igre, 2/3 za tri), 13 skokov in 12 podaj, Brown 25 (7/11 iz igre, 2/4 za tri), Porter (5/8 za tri) in Murray (7/15 iz igre, 2/4 za tri) po 19, Gordon 10, Caldwell Pope 7, Braun 5, Green 4, Čančar 0 (0/1 za tri) in 1 skok v 2 minutah; Booker 28 (8/19 iz igre, 4/7 za tri), Durant 26 (10/24 iz igre) in 11 skokov, Ayton 14 in 9 skokov, Ross 9, Payne 7, Shamet 6, Landale 5, Warren 4, Craig 2, Okogie 1, Paul je poškodovan.

Četrtek ob 4.00:
GOLDEN STATE (6) − LA LAKERS (7) - 1:3

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.